Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

Мухамед Зекири ја доби тужбата против рекетар-новинарот Божиновски, планира да наплати 100.000 денари од тужбата и да ги донира – АПЕЛИРАМ СИТЕ ДА ТУЖАТ ВАКВИ РЕКЕТАРИ И ФЕЈК ЊУЗ НОВИНАРИ!

Генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири, ќе донира 100.000 денари од обештетувањето кое евентуално ќе го добие од новинарот Зоран Божиновски за лажна вест.

Основниот граѓански суд Скопје ја усвоил тужбата поднесена од поранешниот пратеник кој планира, како што вели тој, парите да ги донира во борбата против лажни вести. Станува збор за пост на Божиновски на Фесбук изминатата есен дека Зекири со неговата сопруга „переле“ 1,2 милиони евра од исламска земја.

Според судот, Бижиновски на својот личен профил на Фејсбук ширел „невистинити факти, вршејќи повреда на неговите лични права, достоинство, чест и углед“.

– Паричниот надомест кој треба да го плати осудениот Божиновски ќе го донирам за борба против лажните вести. Ги охрабрувам сите кои на сличен начин како и јас биле или се мета на клевети и лажни вести да тужат. Затоа што тоа е единствениот начин вистината да победи, изјави Зекири.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime sites Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

AnimeFreak Fairy Tail

AnimeFreak So I'm a Spider, So What? Episode 19

old animefreak My Hero Academia (Dub)

anime freaks website AnimeFreak JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable