БРАВО - СДСМ ДОНИРА СПОРТСКО И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ ВО СЕЛО ЖЕЛИНО, ТЕТОВСКО
БРАВО - СДСМ ДОНИРА СПОРТСКО И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ ВО СЕЛО ЖЕЛИНО, ТЕТОВСКО
Фијаско на протестите на ВМРО-ДПМНЕ против реформите во образованието, граѓаните не подлегнаа на манипулациите од белиот дворец
Фијаско на протестите на ВМРО-ДПМНЕ против реформите во образованието, граѓаните не подлегнаа на манипулациите од белиот дворец
(ВИДЕО) БОМБА ОД БИХАЧКА: Со 50 милиони евра градиме откупно-диструбитивни центри во Скопје, Ресен и Струмица, продолжуваме со инвестиции во земјоделството
(ВИДЕО) БОМБА ОД БИХАЧКА: Со 50 милиони евра градиме откупно-диструбитивни центри во Скопје, Ресен и Струмица, продолжуваме со инвестиции во земјоделството
ЗЛАТКО МАРИН: Некогашната фонтана во близина на ТЦ „Бисер“ ја претворивме во прекрасно катче хортикултурно уредено со најразлични цвеќиња и зимзелени дрвја.
ЗЛАТКО МАРИН: Некогашната фонтана во близина на ТЦ „Бисер“ ја претворивме во прекрасно катче хортикултурно уредено со најразлични цвеќиња и зимзелени дрвја.
ЗПВ Николовски : Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас
ЗПВ Николовски : Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас
ФИТР и ПроКредит Банка потпишаа меморандум за соработка со кој обезбедуваат полесен пристап до финансирање на иновативните компании, најголем број услуги обезбедуваме за стартап компаниите
ФИТР и ПроКредит Банка потпишаа меморандум за соработка со кој обезбедуваат полесен пристап до финансирање на иновативните компании, најголем број услуги обезбедуваме за стартап компаниите
ЗАЕВ: ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ Е ПРЕДЛОГ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ОКОЛУ 50 000 КУЌИ НА СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ КОИ НЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ЕЛАБОРАТ
ЗАЕВ: ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ Е ПРЕДЛОГ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ОКОЛУ 50 000 КУЌИ НА СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ КОИ НЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ЕЛАБОРАТ
Анализа: Правила, протоколи, услови и мерки за патување и престој во Грција
Анализа: Правила, протоколи, услови и мерки за патување и престој во Грција

Мукоски за Милошоски: Добро знам во која барака под наем живееше во 2002 година, а колку имот има сега

Експратеникот Крсто Мукоски обвинувањата од пратеникот Антонијо Милошоски, дека е во сојуз
со Заеви ги нарече шпекулации без докази, а протестите кои ги организира ВМРО-ДПМНЕ за
исправање на неправди ги нарече: „По свадба, тапани“, oбјави „А1он“.

Тој за А1он“ вели дека неговото име, како и имињата другите пратеници кои гласаа за уставни
измени, се користат само за добивање на ситни политички поени.

-Доколку ВМРО-ДПМНЕ излезеше со некаков концепт каде треба да се движи државата, што треба да се направи, тогаш ќе беше добро. Тогаш луѓето ќе можеа да судат. Но со бегање од процесите без
став, за потоа, да се критикува е малку жална ситуација. Луѓето кои ги праќаат да даваат
такви изјави, не би сакал да ги коментирам. Нив добро ги познавам бидејќи сум од 1990
година во ВМРО, па добро знам кои беа во 2002 година, во која барака од Влада живееше
Антонио под наем, па колку имот има сега и така натаму. Во такви игри, не би сакал да
навлегувам, вели Мукоски за „А1он“.

Тој вели изминативе години молчеле бидејќи не сакале да наштетат на партијата, но настапите на ВМРО-ДПМНЕ потсетуваат дека партијата е во сестрински односи екстримистичката партија Златна зора од Грција и радикалите на Шешељ.

„Ова ми изгледа како по свадба-тапани, што би рекол народот. Кога на оние кои беа
прогонувани им требаше поддршка и организиравме протести, токму ова раководство ги
саботираше тие протести во два наврати. Кога имаше разговори во Собрание, во телото
за помирување под покровителство на меѓународната заедница и кога сите партии
учествуваа, ова раководство ги минираше тие преговори. Кога се креираше Законот за
амнестија, во кој учествуваа сите партии, ВМРО-ДПМНЕ го минираше и тој закон и не
учествуваше во неговата изработка, за на крајот, истиот тој закон кој сега го критикуваат
и со кој беа амнестирани повеќе од 25 луѓе, го гласаа пратениците на ВМРО-ДПМНЕ“, вели
Мукоски за протестите кои вчера ги одржа ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

WCOStream watch anime free: Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 4 (https://wcostream.cc/m/rqKD/ep-4)

AnimeDao animedao gintama: How Not to Summon a Demon Lord Ω (https://animedao.nl/m/1zwN) Episode 1