(ВИДЕО) МНОГУ СЕ ОМРСИЈА ОД ПРОПАГАНДАТА НА ГРУЕВИЗМОТ, ОД ПОЛИТИЧАРИ, ПРЕКУ ПЕАЧИ, НОВИНАРИ, СУДИИ, БИЗНИСМЕНИ, ЕКСПЕРТУТКИ
(ВИДЕО) МНОГУ СЕ ОМРСИЈА ОД ПРОПАГАНДАТА НА ГРУЕВИЗМОТ, ОД ПОЛИТИЧАРИ, ПРЕКУ ПЕАЧИ, НОВИНАРИ, СУДИИ, БИЗНИСМЕНИ, ЕКСПЕРТУТКИ
Градоначалникот на Подгорица гостин на Шилегов
Градоначалникот на Подгорица гостин на Шилегов
Светска банка: Заштитата од пожари во модуларната болница во Тетово е надлежност на директорот и персоналот
Светска банка: Заштитата од пожари во модуларната болница во Тетово е надлежност на директорот и персоналот
ФАКТ ПРЕД КОЈ АНТИ ВАКСЕРИТЕ МОЛЧАТ: ОД 700 000 ГРАЃАНИ КОИ ПРИМИЛЕ ДВЕ ВАКЦИНИ, НЕМА НИТУ ЕДЕН ПРИЈАВЕН СЛУЧАЈ НА КОМПЛИКАЦИИ
ФАКТ ПРЕД КОЈ АНТИ ВАКСЕРИТЕ МОЛЧАТ: ОД 700 000 ГРАЃАНИ КОИ ПРИМИЛЕ ДВЕ ВАКЦИНИ, НЕМА НИТУ ЕДЕН ПРИЈАВЕН СЛУЧАЈ НА КОМПЛИКАЦИИ
Пендаровски – Штајнмајер во Њујорк: Градењето пријателски релации со Германија е од исклучително значење за Република Северна Македонија
Пендаровски – Штајнмајер во Њујорк: Градењето пријателски релации со Германија е од исклучително значење за Република Северна Македонија
НОВА ВЕРЗИЈА НА ПРИКАЗНАТА ЗА ОВЧАРОТ, СЕЛАНИТЕ И ВОЛКОТ: Валканиот план на ВМРО ДПМНЕ како да ги изеде овците, да го намести волкот и да ги измами селаните!
НОВА ВЕРЗИЈА НА ПРИКАЗНАТА ЗА ОВЧАРОТ, СЕЛАНИТЕ И ВОЛКОТ: Валканиот план на ВМРО ДПМНЕ како да ги изеде овците, да го намести волкот и да ги измами селаните!
СТАНИЦИ ЗА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД КРАДЕЛЕ ОД ДРЖАВАТА околу 3 милиони евра од уплатените такси завршиле на нивните сметки
СТАНИЦИ ЗА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД КРАДЕЛЕ ОД ДРЖАВАТА околу 3 милиони евра од уплатените такси завршиле на нивните сметки
ФИЛИПЧЕ НА МЕЃУНАРОДЕН ЛЕКАРСКИ СИМПОЗИУМ: Здравствените работници со својата посветена и пожртвувана работа, докажаа дека здравствениот систем е столб на државата
ФИЛИПЧЕ НА МЕЃУНАРОДЕН ЛЕКАРСКИ СИМПОЗИУМ: Здравствените работници со својата посветена и пожртвувана работа, докажаа дека здравствениот систем е столб на државата

МВР ГИ НАПРАВИ МАСАКАР МАНГУПИТЕ ЗАД ВОЛАНОТ: 150 КАЗНИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ИЗРЕКУВА ДНЕВНО ПОЛИЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ, ГОЛЕМ БРОЈ КАЗНЕТИ ИМА И ЗА НЕРЕГИСТРИРАНА КОЛА

Секојдневно се пишуваат по триесетина казни и за мотоциклисти, не само што возат со голема брзина и ги вознемируваат граѓаните, туку и поради неносење заштитна опрема.(Фото: МВР)

Најмногу казни пишуваме за брзо возење низ Скопје, велат од Министерството за внатрешни работи, една недела откако терен има засилени акции за сообраќајни прекршоци. Од минатата недела, низ скопските улици и булевари евидентно е зголемено присуство на полицијата, која лови несовесни возачи. Секој ден во Скопје се пишуваат од 400 до 500 казни, а најмногу по 150 дневно се изрекуваат за возење со поголема брзина од дозволеното.

Казната за брзо возење е од 50 до 300 евра, во зависност од тоа за колку е надмината дозволената брзина.

Од МВР велат дека откако почнале со засилените акции покрај брзото возење, евидентно е дека голем е бројот на граѓани кои возат нерегистрирани возила.

„Покрај тоа што дневно пишуваме од 20 до 30 казни за нерегистрирани возила, по 20 лица казнуваме затоа што возат без возачка дозвола. Секојдневно се пишуваат по триесетина казни и за мотоциклисти, не само што возат со голема брзина и ги вознемируваат граѓаните, туку и поради неносење заштитна опрема. Покрај казните, се одземаат и моторите“, вели Тони Ангеловски, портпарол на Министерството за внатрешни работи.

Секој ден особено навечер се изречуваат и 50 казни за непрописно паркирање односно паркирање среде улица, а коли се собираат и со пајак службите на Град Скопје и Општина Центар.

Од МВР најавуваат дека засилените полициски акции за поголема безбедност во сообраќајот ќе се прошират и во другите градови низ земјава.

„Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот“, вели Ангеловски.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Kite Liberator 4anime Episode Full 4anime bleach

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://gogoanime.be: Watch No Game No Life Specials (Dub) gogoanime Episode 6 re zero gogoanime

Watch Saint Beast: Ikusen no Hiru to Yoru-hen Episode 1-02

Video-bookmark: http://www.video-bookmark.com/user/gogoanimelol

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/gogoanimebe/