ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП, КОЈ САМИОТ Е ЛЕКАР И ВОЛОНТИРАШЕ ВО КОВИД ЦЕНТАРОТ ВО ПРИЛЕП, ОБЈАВИ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ТЕСТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП, КОЈ САМИОТ Е ЛЕКАР И ВОЛОНТИРАШЕ ВО КОВИД ЦЕНТАРОТ ВО ПРИЛЕП, ОБЈАВИ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ТЕСТ
БРАВО - ДЕЛЕГАЦИИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА СЕ СРЕТНАА КАЈ МАРКОВА НОГА, РЕСЕН КАДЕ ТРЕБА ДА СЕ ОТВОРИ НОВ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН
БРАВО - ДЕЛЕГАЦИИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА СЕ СРЕТНАА КАЈ МАРКОВА НОГА, РЕСЕН КАДЕ ТРЕБА ДА СЕ ОТВОРИ НОВ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН
МИТКО ЈАНЧЕВ: АКО ВМРО ДПМНЕ НЕ МЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАВАДАРЦИ, САМ ЌЕ СЕ КАНДИДИРАМ КАКО НЕЗАВИСЕН И ЌЕ ПОБЕДАМ!
МИТКО ЈАНЧЕВ: АКО ВМРО ДПМНЕ НЕ МЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАВАДАРЦИ, САМ ЌЕ СЕ КАНДИДИРАМ КАКО НЕЗАВИСЕН И ЌЕ ПОБЕДАМ!
МИТКО ЈАНЧЕВ: ГРУЕВСКИ БЕШЕ ПОДОБАР ЕКОНОМИСТ И ИМАШЕ ПОДОБАР ЕКОНОМСКИ ТИМ ОД ЗАЕВ И ПОДОБРО ЈА УНАПРЕДУВАШЕ ЕКОНОМИЈАТА ВО ЗЕМЈАТА!
МИТКО ЈАНЧЕВ: ГРУЕВСКИ БЕШЕ ПОДОБАР ЕКОНОМИСТ И ИМАШЕ ПОДОБАР ЕКОНОМСКИ ТИМ ОД ЗАЕВ И ПОДОБРО ЈА УНАПРЕДУВАШЕ ЕКОНОМИЈАТА ВО ЗЕМЈАТА!
БОМБА НА МИТКО ЈАНЧЕВ: МИЦКОВСКИ Е НЕСПОСОБЕН ДА ВОДИ ТРАФИКА НЕ ПА ГОЛЕМА ПАРТИЈА, АКО ВИДИТЕ ТОЈ ВОДИ ВОЈНА СО ПОЛА ОПОЗИЦИЈА, ЗНАЧИ ПЛУКА ПО ПОЛА ВМРО, ЛЕВИЦА, БОКОТИРАМ, БАЧЕВ, ОН СО СИТЕ ВОДИ ВОЈНА!
БОМБА НА МИТКО ЈАНЧЕВ: МИЦКОВСКИ Е НЕСПОСОБЕН ДА ВОДИ ТРАФИКА НЕ ПА ГОЛЕМА ПАРТИЈА, АКО ВИДИТЕ ТОЈ ВОДИ ВОЈНА СО ПОЛА ОПОЗИЦИЈА, ЗНАЧИ ПЛУКА ПО ПОЛА ВМРО, ЛЕВИЦА, БОКОТИРАМ, БАЧЕВ, ОН СО СИТЕ ВОДИ ВОЈНА!
СПАСОВСКИ: СВЕСНИ СМЕ ДЕКА ЌЕ ИЗГУБИМЕ ДЕЛ ГЛАСАЧИ ЗА ОВОЈ ПРОПУСТ СО МИЈАЛКОВ ИАКО МОЖЕБИ ВИНАТА Е ВО СУДОТ ИЛИ ОЈО, НО САМО НИЕ ОДИМЕ НА ИЗБОРИ, СЕПАК МНОГУ ПОЛОШО ЌЕ БЕШЕ АКО НЕ УСПЕАВМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ ТОЛКУ БРГУ, МИСЛАМ СЕКА ШТЕТАТА Е САНИРАНА ВО ОДРЕДЕНА МЕРА!
СПАСОВСКИ: СВЕСНИ СМЕ ДЕКА ЌЕ ИЗГУБИМЕ ДЕЛ ГЛАСАЧИ ЗА ОВОЈ ПРОПУСТ СО МИЈАЛКОВ ИАКО МОЖЕБИ ВИНАТА Е ВО СУДОТ ИЛИ ОЈО, НО САМО НИЕ ОДИМЕ НА ИЗБОРИ, СЕПАК МНОГУ ПОЛОШО ЌЕ БЕШЕ АКО НЕ УСПЕАВМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ ТОЛКУ БРГУ, МИСЛАМ СЕКА ШТЕТАТА Е САНИРАНА ВО ОДРЕДЕНА МЕРА!
СПАСОВСКИ БОМБАРДИРАШЕ ВО УТРИНСКИ БРИФИНГ: АКО НЕ СЕ ПРЕДАДЕШЕ, МИЈАЛКОВ ЌЕ БЕШЕ УАПСЕН ЗА 2 ДО 3 ЧАСА ЗАТОА ШТО ИМАВМЕ ЛИСТА НА МОЖНИ ЛОКАЦИИ ВО СКОПЈЕ КАДЕ СЕ КРИЕ!
СПАСОВСКИ БОМБАРДИРАШЕ ВО УТРИНСКИ БРИФИНГ: АКО НЕ СЕ ПРЕДАДЕШЕ, МИЈАЛКОВ ЌЕ БЕШЕ УАПСЕН ЗА 2 ДО 3 ЧАСА ЗАТОА ШТО ИМАВМЕ ЛИСТА НА МОЖНИ ЛОКАЦИИ ВО СКОПЈЕ КАДЕ СЕ КРИЕ!
СПАСОВСКИ: ТОЧНО Е ДЕКА ПРЕМИЕРОТ ОВИЕ ДВА ДЕНА БЕШЕ МНОГУ НЕРВОЗЕН И НА СОСТАНОЦИТЕ ИМАШЕ ПОВИШЕН ТОН, АМА ТОА Е И НОРМАЛНО ВО ВАКВИ МОМЕНТИ КОГА ЦЕЛАТА ЈАВНОСТ БЕШЕ ИСТО ТАКА ГНЕВНА
СПАСОВСКИ: ТОЧНО Е ДЕКА ПРЕМИЕРОТ ОВИЕ ДВА ДЕНА БЕШЕ МНОГУ НЕРВОЗЕН И НА СОСТАНОЦИТЕ ИМАШЕ ПОВИШЕН ТОН, АМА ТОА Е И НОРМАЛНО ВО ВАКВИ МОМЕНТИ КОГА ЦЕЛАТА ЈАВНОСТ БЕШЕ ИСТО ТАКА ГНЕВНА

МВР: Исмаиловиќ не ни побегна, екпресно го најдовме, ВМРО-ДПМНЕ свесно ги лаже граѓаните

Откако од ВМРО-ДПМНЕ го обвинија министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и МВР, за бегството на Агим Исмаиловиќ, обвинет во “Монструм”, од МВР реагираат дека од партијата лажат и покажале незнаење, бидејќи обвинетиот не му избега на МВР.

-Со денешното соопштение партијата ВМРО-ДПМНЕ покажува класичен политички дилетентизам и незнаење.
Трагично е што или не знаат што зборуваат или свесно ги лажат граѓаните.
Вистината е сосема спротивна.

Откако МВР е известена од судот дека лицето А.И. го нема во судот, каде во тек било рочиште, МВР експресно го пронајде и спроведе за издржување на мерка притвор.
Тоа се вели ефикасност и законско постапување согласно надлежностите.

А.И. не му избегал на МВР, а соопштението на ВМРО-ДПМНЕ е целосна лага.
МВР е стожерот во борбата против незаконското постапување на било кој поединец, без разлика колку тоа на ВМРО-ДПМНЕ не им се допаѓа, правда мора да има!, се вели во рекцијата на МВР.

Инаку, денеска обвинителката Фатиме Фетаи побара притвор за Исмаиловиќ, по што тој добил дозвола од судијата да излезе од судницата, до донесување на одлуката. Обвинителката побарала тој да биде задржан, но судијата обрзложил дека нема основ за тоа.

Набрзо се вклучи алармот дека можеби Исамиловиќ избегал, по што набрзо полицијата трагаше по него и го пронајде дома.

loading...

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 23 (https://animeplanet.cc/m/75PB/ep-23) at website https://animeplanet.cc. See more anime planet me

Gintama (https://kissanimeonline.com/m/JQK) Episode 201 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime news