Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

МВР ПОД ПАЛКАТА НА СПАСОВСКИ ФАТИ СТОТИНА БЕГАЛЦИ ОД ЗАКОНОТ – Драма во Кисела Вода – Осуденик по ниви им бегаше на полицијата, го фатија скриен во лозје кај Љуботен

Рефедин Селими, бегалец баран по централна потерница денес е фатен кај Љуботенски пат во Скопје, откако претходно по ниви бегал од полицијата. Како што дознава МКД.мк од свои извори, бегалецот се обидел да побегне, оштетени биле и неколку возила и повредени се и полицајци.

Полицијата му се доближала на Селими, но тој не застанал, туку продолжил да вози по ниви со автомобилот во кој имало уште едно лице. За да се спаси од полицијата осуденикот бегајќи со возилото, удрил и во полициско јети, а оштетил и други возила. На крајот кога веќе немало каде да бега, излегол од автомобилот и продолжил пеш.

По 15 минути потрага и откако бегалецот бил притиснат во обрач околу местото каде биле распоредени полициски службеници, Селими паднал во рацете на полицијата. Бил фатен скриен во нива со лозје.

Полициските службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода од Отсегот потраги добиле оперативна информација за тоа каде се наоѓа бегалецот и околу 13 часот бил лоциран во кафеана.

Откако излегол, потрагата продолжила, се претворила во бркотница, но на крајот тој бил фатен. Селими се бараше по наредба на затворот во Идризово за трговија со мигранти, за што бил осуден на казна затвор во траење од 5 години и 8 месеци.

Тој е предаден во затвор, и има за доиздржување уште 2 години и 11 месеци.

Според првичните информации тој ќе одговара и за напад на службено лице, бидејќи неофицијално повредени биле и полициски службеници, но за тоа детали од МВР се очекуваат подоцна.

loading...

Website https://twistmoe.net: Watch Ultimate Otaku Teacher twistmoe Episode 24 twist moe

KissAnime: Kaette Kita Top wo Nerae! Kagaku Kouza anime episode 2 - Raw online free at https://kissanime.mx kissanime official website

Fairy gone Season 1 Part 2 (Dub) (https://animeflv.uk/m/okko) Episode 12

Website https://4anime.biz: Watch Shakugan no Shana: Season II 4anime Episode 24 animes online

Animeflixnl weebly: https://animeflixnl.weebly.com/

Gitlab: https://gitlab.com/gogoanimelol