Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија

МВР ПРОДОЛЖУВА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО: Рации низ дискотеки при што е пронајдена дрога, приведени крадци, дилери, бегалци од правдата

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер

На 08.04.2022,полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода И.Л.(39) од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Пронајдена дрога при контроли во угостителски објекти во Скопје, седуммина приведени

Во периодот од 23.00 часот на 08.04.2022 до 03.30 часот на 09.04.2022 полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје извршиле контроли во повеќе угостителски објекти и прегледи на повеќе лица и патнички возила. Притоа, кај 7 лица од Скопје биле пронајдени марихуана и кокаин.

Кај В.З.(34) била пронајдена бела прашкаста материја, кај Б.Ј.(28) била пронајдена бела прашкаста материја, кај М.З.(37) била пронајдена бела прашкаста материја и марихуана, кај А.Б.(25) била пронајдена марихуана, кај Н.Ќ.(23) марихуана, кај М.П.(42) кокаин и кај Т.Д.(20) била пронајдена марихуана.

Лицата биле лишени од слобода и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Приведен крадец, расчистени „кражба“ и „тешка кражба“ во Штип

По преземени мерки и активности од полициски службеници на СВР Штип, во полициска станица бил повикан Е.М.(20) од Штип поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело „кражба“ во основно училиште во Штип и дека извршил кривично дело „тешка кражба“ од куќа на ул.„Широк дол“ во Штип. Oдземените предмети биле пронајдени и ќе бидат вратени на сопствениците.

По целосно документирање на случаите против Е.М. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Претрес во Струмица, пронајдена марихуана, приведен дилер

На 08.04.2022, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода А.Ф.(32) од Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

loading...

https://tai.go88.is/

sunwin của tùng vàng sunwin download SUNWIN - NHÀ CÁI UY TÍN ĐÔNG NGƯỜI CHƠI NHẤT 2022