Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица
Совет за македонски јазик: Во предлогот се испочитувани самостојноста и оригиналноста на јазикот
Совет за македонски јазик: Во предлогот се испочитувани самостојноста и оригиналноста на јазикот
Откако Украинците им потопија неколку бродови и ги запукаа со тешка артилерија од новите американски топови, Русите се повлекоа од Змискиот остров
Откако Украинците им потопија неколку бродови и ги запукаа со тешка артилерија од новите американски топови, Русите се повлекоа од Змискиот остров
ТХП: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од деструктивните политики
ТХП: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од деструктивните политики
Пендаровски за утре седница на Советот за безбедност – на дневен ред францускиот предлог
Пендаровски за утре седница на Советот за безбедност – на дневен ред францускиот предлог

МВР УАПСИ ДИЛЕРИ, КРАДЦИ, БАРАНИ СО ПОТЕРНИЦИ

Пронајден кокаин, приведен дилер од Гостивар

На 05.04.2022 околу 23.40 часот на улица „Иво Лола Рибар“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 54-годишниот гостиварец М.Л. затоа што при преглед му бил пронајден кокаин. По целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Приведен крадец во Скопје баран по потерница

На 05.04.2022 во 00.30 часот на подрачје на Аеродром, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го привеле Е.Д.(22) од Скопје. Тој бил баран со потерница од Основен Кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик. Е.Д. бил спроведен до Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Приведен радовишанец баран по потерница

На 05.04.2022 во 09.50 часот на улица „146“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово, со судска наредба, го привеле Е.М.(44) од Радовиш за издржување на затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Струмица. Тој бил спроведен во затворот за издржување на казната.

Приведен крадец во Гостивар

На 05.04.2022 во 09.30 часот, полициски службеници на СВР Tетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Н.А.(42) од гостиварско Врапчиште. Тој се сомничи дека претходно извршил кражба во верски објект во Гостивар. Одзементите предмети билее пронајдени и вратени на сопственикот.
По целосно документирање на случајот против Н.А. ќе следува соодветен поднесок.

loading...

mã giao dịch go88

https://sunwin.fan/