Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

МЗТ Скопје по четири години повторно ќе игра во АБА лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје по пауза од четири години повторно ќе играат во АБА лигата откако вечерва во второто полуфинале на завршниот турнир во АБА2 лигата со 75:71 го совладаа Широки.

Кoшаркарите на овој клуб пласманот во АБА лигата го обезбедија поради победата на Златибор во првото полуфинале. Имено, според пропозициите на Јадранската лига, не е дозволено да играат шест екипи од една земја и поради тоа српскиот тим Златибор ќе мора да игра два баражи за да обезбеди пласман во АБА лигата.

Тие ќе мора прво да играат бараж двомеч со Сплит, а потоа и со најслабопласираниот српски тим во АБА лигата. МЗТ Скопје последен пат во АБА лигата настапуваше во сезоната 2017/2018.

loading...

https://go88.gg/

https://sunwin.fan/