Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

На 12 декември членовите избираат Претседател на #СДСМ! Секој глас е важен, секој член е важен!

👉СДСМ како најголема, најпрогресивна и најдемократска партија, поставува нови стандарди на политичката сцена,како единствена партија која својот претседател го бира на непосредни внатрепартиски избори, каде право на глас имаат сите членови!

👉Како и на претходните избори, така и на овие гласањето ќе се одвива со членските картички и соодветни читачи поставени на секое гласачко место.

👉По утврдувањето на идентитетот на членот и неговото право на глас, членот гласа на тајно, непосредно гласање, по што во системот се потврдува дека тој го искористил правото на гласање.

👉Гласањето е тајно, преку заокружување на гласачкото ливче на кое се наоѓаат кандидатите за претседател на СДСМ.

👉Овој процес ќе биде направен по највисоките демократски и организациски стандарди, целосно безбеден по здравјето на граѓаните.

loading...

watch anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime online AnimeHeaven Tokyo Revengers

free anime online Dragon Ball (Dub)

Naruto Episode 214

AnimeHeaven DARLING in the FRANXX

animes online JUJUTSU KAISEN