(ФОТО + ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ФОТО + ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО, ВКУПНО ОНЛАЈН КОН СТРАНСТВО СМЕ ПРОДАЛЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ ВО ВРЕДНОСТ НА 16 МИЛИОНИ ЕВРА
НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО, ВКУПНО ОНЛАЈН КОН СТРАНСТВО СМЕ ПРОДАЛЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ ВО ВРЕДНОСТ НА 16 МИЛИОНИ ЕВРА
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ ДИЛЕРИ НА МАРИХУАНА ВО ГОСТИВАР
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ ДИЛЕРИ НА МАРИХУАНА ВО ГОСТИВАР
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете

НА ДРАГИ, САНЧЕЗ, РУТЕ, МАКРОН, ШУЛЦ И ОСТАНАТИТЕ ЕВРОПСКИ ЛИДЕРИ ИМ ПУКНА ФИЛМОТ: ЕУ времено стопираше 6,5 милијарди евра за Бугарија – дали Софија почна да ја плаќа цената?

Ден откако бугарскиот технички премиер Стефан Јанев ги урна и последните надежи за деблокада на земјава на советот на ЕУ закажан за идната недела, Европската комисија го врати на поправен бугарскиот план за закрепнување со кој се предвидува Софија да добие над 6 милијарди евра. Коинциденција или финансиски инструмент за притисок, во Бугарија втор ден трае дебатата дали Брисел испорача јасен одговор за предолгата непопустливост кон Македонија.

-Имам едно дополнително прашање, слушнав такви коментари дека ако дадеме зелено светло за Македонија така како што сакаат САД и Брисел, нема да имаме проблем со парите? / Не сакам да коментирам такви геополитички прашања. Мислам дека тоа е шпекулација./ Не сте имале момент да помислите дека сите тие детали и забелешки може да ги нема при друга геополитичка… / Не би кажал, не би кажал.-Атанас Пеканов – Вицепремиер за управување со европски фондови.

Најавата за евентуален притисок врз Софија не е изненадување за бугарската јавност. Таква можност минатиот месец предвиде и поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов кој порача дека Европската Унија ќе ја понижи Бугарија поради блокадата на земјава.

„Тие направија Бугарија да изгледа одвратно однадвор. И сакам да им кажам дека поради Македонија, затоа што не го следат она што сега го зборува Макрон, а не го следеа она што го кажа минатиот ден холандскиот премиер Руте пред некој ден во Скопје, ќе не принудат со нивните финансиски инструменти, бидејќи цела ЕУ е против нас, тие ќе не понижат и ние ќе го прифатиме на крајот. Поради Румен Радев и неговата ликвидирана надворешна политика и изолација“.- Бојко Борисов – Поранешен премиер на Бугарија.

Во меѓувреме, во Бугарија привршува формирањето на новата Влада предводена од „Продолжува промената“. Според бугарските медиуми, мандатот утре ќе му биде предаден на Кирил Петков кој во таа прилика се очекува да го соопшти составот на кабинетот.

Во него, според најавите би можело да има само една промена, а тоа е на местото на Димитар Гардев од „Има таков народ“ кој беше предвиден за нов шеф на дипломатијата да дојде Теодора Генчовска од истата партија.

Во такви услови, идната бугарска Влада би се гласала во понеделник, ден пред седницата на Советот за општи работи на Унијата каде меѓудругото тема ќе биде и европското досие на Македонија.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 9

ANIMEFLIX Dragon Ball Super (Dub) Episode 131

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 2 Episode 17

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Bleach (Dub)