Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ОДВРАТНИ НЕБЛАГОДАРНИ КО***ЊА: НА ИНТЕРНЕТ ВМРОВЦИТЕ ШИРАТ ЕДНА СРАМНА МОРБИДНА ОДВРАТНА ЦРНА КАМПАЊА ЗА НАШИТЕ БОРЦИ ОД НОБ

ВМРОВЦИТЕ не можат да разберат дека овие борци се многу стари над 90 години, мирниот спокоен живот како херои во комунизмот им овозможил долг живот, исто така веројатно и дисциплината да не се користат алкохол, цигари, дрога, да се физички активни и слично, па повеќето од овие борци тераат до 100ка како и самиот Киро Глигоров кој преживеа и атентат и со вештачко око и пола череп заменет со метал дотера до над 90 години старост. Неодамна на еден преживеан борец, Јован Величковски му беше доделена благодарница, човекот имаше 99 години и дојде лично да си ја подигне благодарницата, уште витален и здрав!

Од друга страна, како партизани се бореле на многу млада возраст, речиси деца, на 15, 16 и 18 години, што е и лесно да се објасни, кога си млад си лесен на агитација и немаш семејство и деца да ги мислиш дека ако загинеш кој ќе се грижи за нив, па токму младите биле главни комунисти и партизани во втората светска војна.

Тоа може да се види и на спомениците на оние кои загинале, па така, хероите Стив Наумов, Мирче Ацев, Кузман Јосифовски, Невеена Георгиева Дуња, Вера Јоциќ, Вера Циривири Трена и останатите партизански херои загинале многу млади на околу 20 години.

Но ВМРОВЦИТЕ се гадови кои веруваат во теории на заговор, па овие борци биле лажни?!?! Затоа претходната власт ги исфрли борците од нивното седиште во центарот на градот.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 22

AnimeHeaven The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 23

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

english anime Attack on Titan Final Season