Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ
СУГАРЕВЦИ - ПРЕКРАСНО СЕМЕЈСТВО НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП
СУГАРЕВЦИ - ПРЕКРАСНО СЕМЕЈСТВО НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП
Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА

НА КРАЈ ПАК СРБИТЕ ИСПАДНАА НАШИ НАЈГОЛЕМИ БРАЌА: ВУЧИЌ ЌЕ НИ ДАДЕ 8.000 ДОЗИ ОД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“, РЕЧЕ ЗАЕВ

Во текот на денот ќе бидат договорени деталите околу испораката на вакцините.- Вучиќ и Заев.(Фото:СДК.МК)

Македонија ќе добие 8.000 дози од вакцината на „Фајзер/Бионтек“ од Србија. Премиерот Зоран Заев денеска кажа дека му се јавил српскиот претседател Александар Вучиќ и му понудил помош за и кај нас да почне вакцинацијата против ковид-19.

„Ова е сериозен чин на пријателство. Претседателот Вучиќ се јави и кажа дека сакаат да ги донираат вакцините. Ние сме благодарни за тоа, но ние како земја имаме пари, ќе си платиме, по што тој кажа дека ќе ни ги даде по набавна цена. Следуваат деталите меѓу министрите за здравство, а јас денеска ќе имам уште еден разговор со премиерката Ана Брнабиќ за деталите, транспортот, регистрацијата, знаете дека сè уште протоколите се носат од соодветните наши агенции за лекови. Тоа веќе го работи министерот за здравство. Првите вакцини се онака како што личи за нашите херои, здравствените работници од ковид-центрите“, кажа премиерот Заев пред Граѓанскиот суд во Скопје, по рочиштето на кое го тужи за клевета новинарот Зоран Божиновски.

Вакцинацијата во Србија почна на 24 декември со вакцините на „Фајзер/Бионтек“, а исто така се врши вакцинација и со руската „Спутник“. Денеска Србија треба да добие нови 19.500 дози од вакцината на „Фајзер/Бионтек“, а утре уште 250.000 од „Спутник“. Во саботата во Србија пристигнаа милион дози од кинеската вакцина, а претседателот Вучиќ најави дека ќе се вакцинира токму со неа за да покаже дека е безбедна.

Според претходните најави на министерот за здравство Венко Филипче, Македонија првите вакцини против ковид-19 треба да ги добие во февруари, со директна спогодба со производителот „Фајзер“.

loading...

Website https://animedao.nl: Watch The Everyday Tales of a Cat God animedao Episode 12 my hero academia heroes rising animedao

https://animekisa.in anime

Website https://kissanime.mx: Watch Fist of the Blue Sky: Regenesis 2nd Season kissanime Episode 12 seven deadly sins kissanime

Website https://twistmoe.net: Watch Ookami to Koushinryou II: Ookami to Kohakuiro no Yuuutsu twistmoe Episode Full animes online

A pr-cy: https://a.pr-cy.ru/gogoanime.be

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animeflixnl.aspx