БРАВО - СДСМ: За 10 месеци отворивме 13 детски градинки, ги зголемивме платите за воспитувачките и негувателките
БРАВО - СДСМ: За 10 месеци отворивме 13 детски градинки, ги зголемивме платите за воспитувачките и негувателките
БРАВО - Рекордерката Дрита Исљами наградена со 100.000 денари од Град Скопје
БРАВО - Рекордерката Дрита Исљами наградена со 100.000 денари од Град Скопје
НАУМОВСКИ: Од септември, дополнителни 90 места за деца во објектот Детелинка на градинката Росица. Изградбата на трите занимални влегува во својата завршница.
НАУМОВСКИ: Од септември, дополнителни 90 места за деца во објектот Детелинка на градинката Росица. Изградбата на трите занимални влегува во својата завршница.
Од 82-та седница на Владата: Предлогот за законски измени за повисока еколошка такса за нафтените деривати одат на усвојување во Собранието
Од 82-та седница на Владата: Предлогот за законски измени за повисока еколошка такса за нафтените деривати одат на усвојување во Собранието
ВО ТЕТОВСКА ГОРНА ЧАРШИЈА СЕ СТАВА ФЕКАЛНА И АТМОСФЕРСКА КАНАЛИЗАЦИЈА
ВО ТЕТОВСКА ГОРНА ЧАРШИЈА СЕ СТАВА ФЕКАЛНА И АТМОСФЕРСКА КАНАЛИЗАЦИЈА
(ВИДЕО) ПАНЧЕВ: НЕ СЕ ПОСРАМОТИВМЕ НА ЕВРОПСКОТО, ИГРАВМЕ УБАВ ФУДБАЛ И ТОА Е ГОЛЕМА РАБОТА
(ВИДЕО) ПАНЧЕВ: НЕ СЕ ПОСРАМОТИВМЕ НА ЕВРОПСКОТО, ИГРАВМЕ УБАВ ФУДБАЛ И ТОА Е ГОЛЕМА РАБОТА
(ВИДЕО) ЕДИ РАМА Е МЕГА ЦАР, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО КАЖА НА ДЕНЕШНИОТ ПРЕС ВО СКОПЈЕ
(ВИДЕО) ЕДИ РАМА Е МЕГА ЦАР, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО КАЖА НА ДЕНЕШНИОТ ПРЕС ВО СКОПЈЕ
КАФАНСКО ИНТЕРВЈУ НА ТЕЛМА: Водителката Сања Васиќ цел саат со лични коментари ги девалвираше сите одговори на премиерот Заев, а пак прашањата и беа како на вмровска пијандурка пред кооперација...
КАФАНСКО ИНТЕРВЈУ НА ТЕЛМА: Водителката Сања Васиќ цел саат со лични коментари ги девалвираше сите одговори на премиерот Заев, а пак прашањата и беа како на вмровска пијандурка пред кооперација...

НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ СЕ ПОЈАВИ ОТКУПНО ЛИВЧЕ СО 2 ДЕНАРИ ЗА КИЛО ГРОЗЈЕ, МИТКО ЈАНЧЕВ ОБЈАСНУВА ЗА ШТО СЕ РАБОТИ

Побаравме изјава од градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев за ова ливче кое е хит на социјалните мрежи, тој за Мактел вели:

– Точно е дека цената е 2 денари за грозје за дестилат, но се работи за многу низок квалитет на грозје поради дождливата година, голем квантитет а многу низок квалитет, па затоа цената е ниска. Но државата тука помага со вкупно 8 денари по кило, 4 денари нормална субвенција и плус 4 денари КОВИД субвенција, па пак цената е 10 денари за кило што не е лошо ако се знае дека лозарите имаат голема количина на грозје за продавање па во целина пак ќе земат пари кои се приближно исти како лани.

loading...

AnimeDao assassination classroom animedao: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 2

AnimeTV chain anime tv: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full