Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

НАЈДЕНА ПАТИКАТА НА МАТЕЈ И УШТЕ ЕДЕН ПОМАЛ ПРЕДМЕТ – се пребарува дното на Сава, полицијата го обезбедува местото околу реката

Собраните очевидци на шеталиштето Сава велат дека виделе дека полицајците од „големата саксија“ извадиле мал предмет што се претпоставува дека му припаѓал на Матеј и го ставиле во торба, пишува „Слободна Далмација“.

На шеталиштето Сава се наоѓаат голем број полицајци, но и нуркачи од жандармеријата кои тргнале во потрага по Матеј Периш.

Во близина на ресторанот Сава Нова има и скали кои водат до реката, а на една од последните снимки се гледа како машко лице по овие скали влегува во Сава, потсетува порталот Слободна Далмација.

Просторот околу реката го обезбедуваат тројца полицајци и не дозволуваат никој да се приближи. На платото покрај реката неколку луѓе истражуваат и снимаат се. Насобраните очевидци велат, пишува порталот, виделе дека полицајците од „големата саксија“ извадиле „еден мал предмет“ кој се претпоставува дека му припаѓа на Матеј и го ставиле во кеса.

Наводно била пронајдена и патика.

Се шпекулира и за патка која наводно била пронајдена во близина, но сето тоа засега е шпекулација бидејќи се уште се среќаваме со ѕид на молк во полицијата“, пишуваат хрватските медиуми.

И покрај многуте упатувања до МВР на Србија, се уште нема информација дали младото момче вчера објавено на снимките, бил Матеј, додаваат оттаму.

„Ништо не можеме да ви кажеме“, ни рече еден од полицајците кога го прашавме зошто се тука. Нешто пред пладне пристигна брод со четири лица. Меѓу нив е и нуркач кој се нурна во реката 5 минути пред пладне, а се наоѓа во близина на Трамвајскиот мост“, пишува Слободна Далмација.

„Нашол нешто“, коментираат минувачите.

Извор, фото, видео: Курир.рс/Слободна Далмација

Видео Слободна Далмација

loading...

ani watch app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch How NOT to Summon a Demon Lord Ω

aniwatch app Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

sites to watch anime AniWatch Redo of Healer

watch subbed anime My Hero Academia Season 2 (Dub)

AniWatch My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 18