Е ВАКА НЕ ЛИЧИ, КАКО ШТО СМЕ БИЛЕ СО ВЕКОВИ БРАЌА: Бугарскиот министер за одбрана Заков со највисоки државни почести ја пречека македонската колешка Петровска
Е ВАКА НЕ ЛИЧИ, КАКО ШТО СМЕ БИЛЕ СО ВЕКОВИ БРАЌА: Бугарскиот министер за одбрана Заков со највисоки државни почести ја пречека македонската колешка Петровска
Петров: Нашето место е во ЕУ и нема да дозволиме да бидеме предмет на уцени и малтретирање
Петров: Нашето место е во ЕУ и нема да дозволиме да бидеме предмет на уцени и малтретирање
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА ГО ПОФАЛИ ПРЕМИЕРОТ: Ковачевски е многу коректен политичар, со висока демократска свест
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА ГО ПОФАЛИ ПРЕМИЕРОТ: Ковачевски е многу коректен политичар, со висока демократска свест
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА: СЕ ОБИДОВМЕ ДА ВОСПОСТАВИМЕ СОРАБОТКА СО СДСМ, БЕВМЕ ОДБИЕНИ
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА: СЕ ОБИДОВМЕ ДА ВОСПОСТАВИМЕ СОРАБОТКА СО СДСМ, БЕВМЕ ОДБИЕНИ
Тактичко-показна вежба и промоција на опрема - одбележан Денот на пожарникарите во Делчево
Тактичко-показна вежба и промоција на опрема - одбележан Денот на пожарникарите во Делчево
БРАВО: Ново училиште во Долно Блаце, од септември децата нема да учат во Косово
БРАВО: Ново училиште во Долно Блаце, од септември децата нема да учат во Косово
Ковачевски: Мојатa сопруга е родена во Крива Паланка, не можам да коментирам за нејзините чукундедовци
Ковачевски: Мојатa сопруга е родена во Крива Паланка, не можам да коментирам за нејзините чукундедовци
Докторка ги снимила ужасите на Мариупол, Русите ја заробиле и се губи секаква трага
Докторка ги снимила ужасите на Мариупол, Русите ја заробиле и се губи секаква трага

НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА СЕ ЗА ЗЕМЈАВА – ВМРО ДПМНЕ блокира, од 87 закони дури 1/3 се закочени во комисија која ја води опозицијата

Пратеничката на СДСМ Лолита Ристовска во рамките на денешната собраниска седница нагласи дека опозицијата ја блокира работата на собраниските комисии.

ВМРО ДПМНЕ блокира, од 87 закони, дури 21 се блокирани во комисијата за финансирање и буџет со која раководи опозицијата, истакна Ристовска, додавајќи дека тоа се закони кои допираат до граѓаните, до компаниите.

Таа наведе дека од опозицијата поднесува закон за наставници, а уште подобар таков закон е поднесен уште во април 2021 година, кој е благодарение на опозицијата е заглавен во собраниските лавиринти, поднесува закон за пензионери, а во моментот се работи на усогласување на методологијата за покачување на пензиите.

Треба да разговараме за многу други закони кои ги заглавува опозицијата, лицемерно е говорењето од ВМРО-ДПМНЕ дека постои провидност, оваа Влада работи предвидливо, успева да се справува, да ги менаџира кризите, да одговора на граѓаните со одредени мерки, да го намали ДДВ-то на електричната енергија, да инвестира во обновливи извори на енергија, порача пратеничката на СДСМ Лолита Ристова.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime sites High School DxD

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 16

watch subbed anime GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Horimiya Episode 8

tải go88