Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот

НАЈГОЛЕМАТА БРОДСКА КОМПАНИЈА ВО СВЕТОТ ВРАБОТУВА, АПЛИЦИРАЈ ПРЕКУ КОУЗОН КОРПОРАЦИЈА

WORK FOR THE GREATEST CRUISE SHIP COMPANY IN THE WORLD
KOUZON ARE URGING YOU TO APPLY!!

Kouzon Corporation is looking for ambitious young people who wish to advance in their career and live a modern luxurious life onboard Cruise ships.

WHAT POSITIONS WE ARE ABLE TO HIRE?

– SECURITY GUARD
– ASST WAITER
– SNACK ATTENDANT CASUAL DINING
– BARTENDER
– BAR SERVER
– UTILITY BAR
– CLEANER
– STATEROOM ATTENDANT
– GUEST SERVICES OFFICER

And you can apply for any of these positions if you have relevant work experience for at least a year and a good knowledge of the English language.

By joining our team, you have a chance to work in a stimulating and motivating environment, where you are valued as a person and as an employee.

To find out more about these job opportunities and this esteemed cruise ship company, CONTACT KOUZON TODAY by sending your CV in English to [email protected]

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao WONDER EGG PRIORITY Episode 9

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 3

watch animes The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Dragon Ball (Dub) Episode 152