МВР УДРИ И ПО ПЕШАЦИТЕ КОИ МИНУВААТ УЛИЦА КАЈ ЌЕ СТИГНАТ И КОГА САКААТ: 198 санкции за прекршоци што ги прават пешаците
МВР УДРИ И ПО ПЕШАЦИТЕ КОИ МИНУВААТ УЛИЦА КАЈ ЌЕ СТИГНАТ И КОГА САКААТ: 198 санкции за прекршоци што ги прават пешаците
Претседателот Пендаровски на пречекот на трофејот на Светското првенство на ФИФА
Претседателот Пендаровски на пречекот на трофејот на Светското првенство на ФИФА
Коњановски: Во период од шест месеци од преземањето на општината, асфалтиравме и реконструиравме улици во должина од осум километри
Коњановски: Во период од шест месеци од преземањето на општината, асфалтиравме и реконструиравме улици во должина од осум километри
Стекнување автокефалност на МПЦ е една од придобивките од Преспанскиот договор, смета професорот Спасеновски
Стекнување автокефалност на МПЦ е една од придобивките од Преспанскиот договор, смета професорот Спасеновски
Владата на Петков може да падне поради Македонија
Владата на Петков може да падне поради Македонија
Ковачевски со ќерката Тамара ќе ја предводи македонската делегација во Италија и Ватикан за денот на сесловенските просветители – Средби со Драги и Петков
Ковачевски со ќерката Тамара ќе ја предводи македонската делегација во Италија и Ватикан за денот на сесловенските просветители – Средби со Драги и Петков
БРАВО - Независниот Синдикат на професионални војници: Позитивно утврден текстот за Предлог-законот, како резултат на добриот социјален дијалог со МО
БРАВО - Независниот Синдикат на професионални војници: Позитивно утврден текстот за Предлог-законот, како резултат на добриот социјален дијалог со МО
СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните
СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните

Намалена маржата на бензиските пумпи за 33%, денеска ново поскапување на горивата

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски бара од трговците да имаат разбирање во однос на намалувањето на маржата на 33%.

-Тоа е што ние можевме како Регулаторна да го направиме. Ќе дојдат мерките од Влада, барам разбирање од страна на трговците, велат од РКЕ.

Речиси сите трговци реагирале на последните измени кои ги воведе РКЕ, но во овој момент никој не информирал дека ќе прекине да точи гориво во знак на протест.

Инаку малопродажната цена се утврдува со просек од последните 5 дена на цените на светските берзи.

Според берзата, денеска се очекува ново зголемување на цените на малопродажба кај нас, тоа официјално ќе го објави вечерва регулаторната комисија.

Регулаторна објавува нови цени само ако поскапувањето или поевтинување е поголемо или еднакво од 2 денари.

loading...

anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia Season 2 Episode 20

AnimeDao Black Clover (Dub)

Ranking of Kings

watch subbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime streaming AnimeDao One Piece (Dub)