Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!

НАМЕСТО ДА ГО ПРИЗНАЕ ДЕЛОТО И ДА СЕ ИЗВИНИ, ТРАЈКО ВЕЉАНОВСКИ УДРИ НА ПАТЕТИКА И КОМЕДИЈА: ЈАС СУМ ГОЛЕМА ЖРТВА НА 27-МИ АПРИЛ, НА МОИТЕ БЛИСКИ РОДНИНИ И ПРИЈАТЕЛИ НИКАКО НЕ МОЖАМ ДА ИМ ОБЈАСНАМ КАКО ПАДНАВ НА ОВА ДЕРЕЏЕ ДА ВИДАМ ОБВИНЕТ ЗА ТЕРОРИЗАМ?!?!

Наместо како секој нормален човек да се извини и да го признае делото и да побара прошка од јавноста и од жртвите на 27-ми април, Трајко Вељановски како типичен вмровец првенец, удри на патетика, комедија и тотално немање на совест и осет за одговорност и се прогласи себеси за најголема жртва од 27-ми април?!?!

– Од спикер на собранието јас сега сум 4 години во судница и се бранам од обвинение за дело тероризам, нанесена ми е огромна штета во кариерата и животот, на моите блиски не можам да им објаснам како паднав на ова дереџе… Но ме води мислата дека сум невин и дека одговорно си работев. – дел од завршниот збор на Вељановски.

Човекот кој со месеци оневозможуваше избор на нов спикер како чекор кон избор на нова влада, човек кој со шефот на МВР, Чавков е најмногу виновен што немаше добра безбедносна заштита на собранието и што е главен виновник што неговите пратеници кои тој требаше да ги заштити за малце ќе беа линчувани во сред собрание, но она што е најстрашно ќе се доведеше земјата пред граѓанска војна во која ќе загинеа стотици граѓани само поради лудоста на ВМРОВЦИТЕ кои не дозволуваа мирен трансфер на власта.

Вељановски отиде дотаму во своето лудило што утре дента по 27-ми април, додека Села се уште се бореше за живот и додека собранието беше целото во крв и лом од улавеењето на вмровските орди, Вељановски се појави во собрание и пред медиумите изјави дека се уште е спикер и дека не го признава изборот на Талат Џафери?!?!?!

ЛУДАЦИ И ТЕШКИ БАРАБИ, ЗА ОВИЕ САМО ТЕЖОК ЗАТВОР И ТОА НА ПОВЕЌЕ ДЕЦЕНИИ!!!

loading...

go88 máy chủ ở đầu go88 hoàng gia chơi go88

sunwin mod sunwin kubet sunwin của tùng vàng