БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

НАМЕСТО ПОНУДЕНИТЕ 7, ОЈО БАРА 11 МИЛИОНИ ЕВРА ГАРАНЦИЈА ЗА МИЈАЛКОВ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР!

Обвинителството за борба против организиран криминал за ТВ24 потврди дека е дадено позитивно мислење за барањето на екс-шефот на УБК, Сашо Мијалков да се брани од слобода со гаранција од 10,8 милиони евра. Обвинителството овој предлог ќе го адресира до Кривичниот суд кој треба да го даде последниот збор.

Од истражниот затворот „Скопје“ за ТВ24 велат дека до нив се уште не стасано одобрение за пуштање од притвор на поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, кој се наоѓа во притвор.

Мијалков е во истражниот затвор „Скопје“ од 23. февруари кога по неколкудневно мистериозно исчезнување се појави пред Обвинителството да го подигне решението за притвор.

Претходно по информации на обвинителката Вилма Русковска за можно бегство на Мијалков, судот му определи домашен притвор, но полицијата не успеа да го најде на домашна адреса.

Додека е во притвор за Мијалков беа донесени две првостепени пресуди, 12-годишна затворска казна за случајот со нелегалното прислушување „Тврдина-Таргет“ и 8 години затвор за случајот „Трезор“ и нелегална набавка на софтвер за следење електронски комуникации.

loading...

GoGoAnime gogoanime pro: Watch Dragon Ball Super Episode 20 (https://gogoanime.be/m/p22/ep-20)

AnimeFreak animefreak: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 7 (https://animefreak.ws/m/01vx/ep-7)