Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза

НАРАЧАНАТА ОСТАВКА НА ЃОРЃИЕВ ПОКАЖУВА ДЕКА МИЦКОВСКИ Е ПОРАСИПАН, ПОЗЛОБЕН И ПООПАСЕН ЗА ДРЖАВАТА И ОД ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ ЗАЕДНО!

Во сред избори да нарачаш оставка на член на комисија и да му наложиш да лаже дека владата правела притисок за национално предавство, притоа да очекуваш од тоа политички поени и да те боли стапот за државата и патот кон ЕУ, тоа само го може Мицковски, достоен ученик на Груевски и Мијалков.

Тоа покажубва каков пресметан злобник и расипан гангстер е Мицковски, тоа мозочето му работи 100 на саат како да и наштети на државата но да извлече некоја корист за себе.

Тоа покажува дека човекот не е само што не е достоен да биде премиер, туку е опасен за државата и народот и тоа повеќе од Грујо и Мицковски, затоа што учел од нив, ги респектира и обожава, но знае како да не ги направи нивните грешки за да паднат од власт.

Мицко ќе владее како Орбан, итро и грдо и авторитарно, ќе владее 10-20 години ако му дадеме шанса. Има душата да ни ја извади на сите. Тоа е гад невиден себичен без грам осет и одговорност и срам.

Секој ден неговите и тој лажат сушат без око да им трепне, за државата не мислат ниту една секунда, само како да се докопаат до власт затоа што без неа се нула, никој и ништо, голи стапови некадарни да се реализираат на никое поле, освен таму каде тате и мамичка можат да им помогнат. Неспособни копуци, кадарни само да лажат и да прават штета!

loading...