(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

НАРОДОТ СЕ ИСПАНИЧИ БЕЗ ПОТРЕБА: НА МИЈАЛКОВ МУ ЗАСТАРЕЛО ЕДНО ДЕЛО, AMA МУ ОСТАНУВААТ УШТЕ 20 ОБВИНЕНИЈА ЗА КОИ КАЗНИТЕ СЕ МНОГУ ПОГОЛЕМИ И ПО ДРАКОНСКИ!!!

На екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, нема да му се суди за уништувањето на опремата за прислушување, бидејќи кривичното дело за кое се гонеше му застари.

Судскиот процес „Тврдина-Таргет“, кој се однесува на незаконското прислушување во периодот меѓу 2008 и 2015 година се наближува кон крајот, а поради застарување ќе отпадне едно од кривичните дела на обвинетиот Мијалков.

Имено, застарува само влијанието на Мијалков за уништувањето на опремата со која се вршело прислушувањето, додека пак носечките кривични дела за нелегално прислушување остануваат.

Товарот за унишување на прислушната опрема со цел да се сокријат доказите за следење на граѓаните, ќе остане врз обвинетата тогашна министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, бидејќи обвинетиот поранешен началник Горан Грујевски е во бегство.

Не му застаруваат носечките кривични дела за нелегалното прислушување, а тоа се злосторничко здружување и злоупотреба на службената положба и овластувањата.

„И да биде утре првостепено осуден обвинетиот Мијалков, тоа кривично дело секако застарува во март, зашто за делото примање награда за незаконито влијание казната е само до 3 години затвор “, рекоа од Обвинителството.

Товарот за гмечењето и пресувањето на прислушната опрема, само за да се скријат доказите за масовното следење на граѓаните, ќе остане врз обвинетата Гордана Јанкулоска, тогашна министерка за внатрешни работи, бидејќи во бегство е сообвинетиот ексначалник Горан Грујевски.

Денеска на изненадување на судискиот совет на чело со судиите Џенета Бегтовиќ и Владимир Туфегџиќ, обвинетата Надица Николиќ од УБК не дојде. Нејзиниот адвокат покажа потврда од матичен лекар дека таа имала бронхитис, а судиите рекоа дека пред неколку дена на истово судење Николиќ не покажала знаци дека не се чувствува добро, со оглед на тоа дека лекарот пишал дијагноза бронхитис, а тоа воспалување не се добива туку-така, без неколкудневни симптоми, омалаксаност, па и болки.

Бегтовиќ и Туфегџиќ забележаа дека во медицинската документација не е назначено оти обвинетата не може да присуствува и да го следи судскиот процес, поради што најавија дека судот ќе го провери наодот и дијагнозата напишани од лекарот. За следното рочиште в петок, судот кажа дека нема да го толерира отсуството на Николиќ.

loading...

AnimeFreak anime sites: Naruto: Shippuden Episode 500

AnimeDao watch anime dub: Watch Attack on Titan Episode 22