Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ

НАРОДОТ СЕ ИСПАНИЧИ БЕЗ ПОТРЕБА: НА МИЈАЛКОВ МУ ЗАСТАРЕЛО ЕДНО ДЕЛО, AMA МУ ОСТАНУВААТ УШТЕ 20 ОБВИНЕНИЈА ЗА КОИ КАЗНИТЕ СЕ МНОГУ ПОГОЛЕМИ И ПО ДРАКОНСКИ!!!

На екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, нема да му се суди за уништувањето на опремата за прислушување, бидејќи кривичното дело за кое се гонеше му застари.

Судскиот процес „Тврдина-Таргет“, кој се однесува на незаконското прислушување во периодот меѓу 2008 и 2015 година се наближува кон крајот, а поради застарување ќе отпадне едно од кривичните дела на обвинетиот Мијалков.

Имено, застарува само влијанието на Мијалков за уништувањето на опремата со која се вршело прислушувањето, додека пак носечките кривични дела за нелегално прислушување остануваат.

Товарот за унишување на прислушната опрема со цел да се сокријат доказите за следење на граѓаните, ќе остане врз обвинетата тогашна министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, бидејќи обвинетиот поранешен началник Горан Грујевски е во бегство.

Не му застаруваат носечките кривични дела за нелегалното прислушување, а тоа се злосторничко здружување и злоупотреба на службената положба и овластувањата.

„И да биде утре првостепено осуден обвинетиот Мијалков, тоа кривично дело секако застарува во март, зашто за делото примање награда за незаконито влијание казната е само до 3 години затвор “, рекоа од Обвинителството.

Товарот за гмечењето и пресувањето на прислушната опрема, само за да се скријат доказите за масовното следење на граѓаните, ќе остане врз обвинетата Гордана Јанкулоска, тогашна министерка за внатрешни работи, бидејќи во бегство е сообвинетиот ексначалник Горан Грујевски.

Денеска на изненадување на судискиот совет на чело со судиите Џенета Бегтовиќ и Владимир Туфегџиќ, обвинетата Надица Николиќ од УБК не дојде. Нејзиниот адвокат покажа потврда од матичен лекар дека таа имала бронхитис, а судиите рекоа дека пред неколку дена на истово судење Николиќ не покажала знаци дека не се чувствува добро, со оглед на тоа дека лекарот пишал дијагноза бронхитис, а тоа воспалување не се добива туку-така, без неколкудневни симптоми, омалаксаност, па и болки.

Бегтовиќ и Туфегџиќ забележаа дека во медицинската документација не е назначено оти обвинетата не може да присуствува и да го следи судскиот процес, поради што најавија дека судот ќе го провери наодот и дијагнозата напишани од лекарот. За следното рочиште в петок, судот кажа дека нема да го толерира отсуството на Николиќ.

loading...

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven bna

AniWatch: X-Men anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime free

AnimeKisa: Chiisana Ahiru no Ooki na Ai no Monogatari: Ahiru no Kwak anime episode 6 online free at https://animekisa.in watch anime

Progettokublai: http://www.progettokublai.net/forums/users/animefreakws

8tracks: https://8tracks.com/animeflixnl