Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија

НАШИОТ ПРОБЛЕМ НЕ Е БАЛКАНСКИОТ НАЦИОНАЛИЗАМ, ТУКУ НАЦИОНАЛИЗМИТЕ ВО ЕУ, ВЕЛИ ЕДИ РАМА

Според Рама, ЕУ никогаш не заздравила од мигрантската криза во 2015 и оттогаш е водена од страв (Фото: АП)

Албанскиот премиер Еди Рама ги повика лидерите од Западен Балкан да ги одбијат додворувањата од надворешните сили и да ја зачуваат вербата во нивниот сон за членство во Европска Унија.

„Албанија никогаш нема да се откаже од Европа и Европска Унија, без разлика како таа изгледала во иднина“, изјави Рама за весникот „Фајненшл тајмс“, укажувајќи дека политичарите од блокот се изложени на преголеми националистички притисоци.

Тој е загрижен за растечкиот национализам во Босна, но смета дека национализмот во ЕУ е уште поголема пречка за амбициите на регионот да се придружи на Унијата.

„ЕУ никогаш не заздрави од мигрантската криза во 2015. Оттогаш, ЕУ се води од страв, а не од аспирации, а владите кои не се екстремни сами по себе се под влијание на екстремите. Кога Албанија пред речиси две децении го почна процесот на пристапување кон ЕУ, важно ѝ беше да се оттргне од балканскиот национализам. Денес, проблемот не е балканскиот национализам, туку национализмите на ЕУ. Она што нè оддалечува од ЕУ е влијанието на национализмите врз политичкиот живот во важните членки на ЕУ“, вели Рама.

Тој признава дека чекањето стана фрустрирачко, додавајќи дека регионот е под опсада на недолични додворувачи, кои не ги именуваше.

„Другите можат да донесат пари, инвестиции, можеби и кавијар, но нема да можат да го донесат она што е потребно за да се изгради функционална слободна држава“, вели Рама.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 6

My Hero Academia Season 2 (Dub)

AniWatch SK8 the Infinity (Dub)

AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time