Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

НАСТАНА ДУПКА НА БУЛЕВАРОТ ВМРО ВО СКОПЈЕ, ЈП ПАТИШТА И ЈП ВОДОВОД ЌЕ ИСТРАЖУВААТ ЗОШТО СЕ ТОА СЛУЧИЛО И ЌЕ ГО САНИРААТ ПРОБЛЕМОТ

Интервенција на ЈП Улици и патишта и ЈП Водовод и канализација на оштетен коловоз на булевар ВМРО

Ја известуваме јавноста дека на булеварот ВМРО на автобуската постојка кај „Тифани“ настана пропаѓање на коловозот.

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ и ЈП „Улици и патишта“моментално се на терен со мерни возила и ги утврдуваат причините за оштетувањето на коловозот, како и можните проблеми со водноводната мрежа и ќе инервенираат според потребите за да го вратат коловозот во првобитната состојба.

loading...