БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
За инвестиции во „капка по капка“ и бунари ќе бидат склучени 322 договора вредни 75 милиони денари
За инвестиции во „капка по капка“ и бунари ќе бидат склучени 322 договора вредни 75 милиони денари
ЧОВЕКОТ ШТО ЈА НАМАЛИ ЦЕНАТА НА КОМПЈУТЕРИТЕ ОД 100 000 ДОЛАРИ НА 100 ДОЛАРИ ЗА ШИРОКИТЕ НАРОДНИ МАСИ ДА ИМААТ ПРИСТАП ДО КОМПЈУТЕР, СЕГА Е ЖРТВА НА ТИЕ ПРОСТИ НАРОДНИ МАСИ - Бил Гејтс: Лудо е да се каже дека мојата улога во пандемијата е злокобна!
ЧОВЕКОТ ШТО ЈА НАМАЛИ ЦЕНАТА НА КОМПЈУТЕРИТЕ ОД 100 000 ДОЛАРИ НА 100 ДОЛАРИ ЗА ШИРОКИТЕ НАРОДНИ МАСИ ДА ИМААТ ПРИСТАП ДО КОМПЈУТЕР, СЕГА Е ЖРТВА НА ТИЕ ПРОСТИ НАРОДНИ МАСИ - Бил Гејтс: Лудо е да се каже дека мојата улога во пандемијата е злокобна!
Манчестер сити во драматична завршница ја одбрани титулата во Англија
Манчестер сити во драматична завршница ја одбрани титулата во Англија
ССМ бара итна средба со Владата, во ребалансот не гледаат пари за зголемување на платите од 2806 денари
ССМ бара итна средба со Владата, во ребалансот не гледаат пари за зголемување на платите од 2806 денари
КОСТАДИНОВ ВО КОЛУМНА ЗА ФОКУС: СТОП ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И НА ПОРТАЛИТЕ
КОСТАДИНОВ ВО КОЛУМНА ЗА ФОКУС: СТОП ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И НА ПОРТАЛИТЕ
BALKAN MEDIA AWARDS SOFIA: Новинарката Александра Велинова се закити со награда за најдобар презентер за 2022 година
BALKAN MEDIA AWARDS SOFIA: Новинарката Александра Велинова се закити со награда за најдобар презентер за 2022 година

НАТО ИСПРАЌА БРОДОВИ И БОРБЕНИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА И БАЛТИЧКИОТ РЕГИОН ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА РУСКА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА

Вашингтон предупреди дека руска инвазија би можела да почне во секој момент (Фото: АП)

НАТО објави дека ставил дополнителни сили во состојба на подготвеност и дека испраќа уште борбени авиони и бродови во источна Европа, додека Русија продолжува да трупа војска на границата со Украина. Од алијансата кажаа дека на овој начин го засилуваат своето присуство во областа на Балтичкото Море и дека повеќе членки понудиле војска и опрема.

Данска ќе испрати фрегата во Балтичкото Море и ќе распореди воени авиони „Ф-16“ во Литванија. Шпанија кажа дека ќе ја засили поморската моќ на НАТО со уште бродови и дека размислува да испрати борбени авиони во Бугарија.

„И Франција е подготвена да испрати војска во Бугарија. Ќе продолжиме да ги преземаме сите неопходни мерки за да ги заштитиме и одбраниме нашите сојузници“, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Велика Британија го следеше примерот на САД и почна да повлекува дел од персоналот во својата амбасада во Киев, откако Вашингтон предупреди дека руска инвазија би можела да почне во секој момент. Русија постојано негира дека планира да ја нападне Украина, иако распореди 100.000 војници покрај границата.

„Сите членки на Европската Унија се обединети. Покажуваме досега невидено единство околу ситуацијата со Украина, во силна координација со САД“, изјави шефот на надворешната политика на ЕУ, Хосеп Борел, додавајќи дека засега не го повлекуваат својот персонал од Киев.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Dragon Ball (Dub)

free anime AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

watch anime Horimiya

anime stream AnimeDao Bleach (Dub)

AnimeDao Mieruko-chan