Тренчевска за Трилинг: Оперативниот план за вработување нуди можности за нови вработувања и задржување на младите во земјата
Тренчевска за Трилинг: Оперативниот план за вработување нуди можности за нови вработувања и задржување на младите во земјата
(ВИДЕО) Османи: Ако кажеме „да”, веднаш се усвојува рамката и со одржувањето на првата меѓувладина конфереција официјално почнуваат преговорите
(ВИДЕО) Османи: Ако кажеме „да”, веднаш се усвојува рамката и со одржувањето на првата меѓувладина конфереција официјално почнуваат преговорите
Ковачевски во присуство на Брнз се слушна со Шолет: Високо ја ценам поддршката на Стејт департментот во овие клучни моменти
Ковачевски во присуство на Брнз се слушна со Шолет: Високо ја ценам поддршката на Стејт департментот во овие клучни моменти
КАМИЛОВСКИ ОД РОДИНА: ТОА ШТО САМО 200 ДУШИ ДОЈДОА НА НАШИОТ ПРОТЕСТ ДЕНЕСКА ПРЕД ВЛАДА Е ДОКАЗ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ СЕ СВИЊИ!
КАМИЛОВСКИ ОД РОДИНА: ТОА ШТО САМО 200 ДУШИ ДОЈДОА НА НАШИОТ ПРОТЕСТ ДЕНЕСКА ПРЕД ВЛАДА Е ДОКАЗ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ СЕ СВИЊИ!
(ВИДЕО) БОМБА: Уапсен уште еден близок соработник на Мицкоски, украл 1 милион евра!
(ВИДЕО) БОМБА: Уапсен уште еден близок соработник на Мицкоски, украл 1 милион евра!
(ВИДЕО) ТЕШКО НАС СО ВАКВИ ПАТРИОТИ, ЕЖОТ СМЕ ГО ОНАДЕЛЕ: МАКРОН САКАЛ БАБИ, А МАКЕДОНИЈА БИЛА СТАРА БАБА?!
(ВИДЕО) ТЕШКО НАС СО ВАКВИ ПАТРИОТИ, ЕЖОТ СМЕ ГО ОНАДЕЛЕ: МАКРОН САКАЛ БАБИ, А МАКЕДОНИЈА БИЛА СТАРА БАБА?!
Ковачевски: Со ладни глави, одговорно да ја поведеме државата на вистинскиот пат
Ковачевски: Со ладни глави, одговорно да ја поведеме државата на вистинскиот пат
Годинешното издание на „Културно лето 2022“, во склоп на роденденската кампања на Општина Кисела Вода, – „67 години Моја Кисела Вода“
Годинешното издание на „Културно лето 2022“, во склоп на роденденската кампања на Општина Кисела Вода, – „67 години Моја Кисела Вода“

Наумоски: Го уредуваме коритото на реката Лепенец, а жителите на Ѓорче Петров добиваат најмодерно уреден кеј

Почитувани,

Сериозниот пристап во решавање на проблемите на граѓаните е основен мотив и во оваа програма ,,Најдоброто за мојата општина“.

Реализираме капитални проекти со кои значително се побрува животот на граѓаните во Ѓорче Петров.

Целосно го регулираме речното корито на Лепенец.

Во должина од 9 километри, од Никиштани, Орман преку Волково, Кисела Јабука, се до Даме Груев, мора да се уреди коритото на Лепенец.

Ѓорче Петров добива уреден и современ кеј со пешачка и велопатека, спортски терени и фитнес зони. Целосно осветлен кеј, поубав од оној во Скопје.
Вредноста на оваа инвестиција е пет милиони евра, средства кои ќе се обезбедат од Општината, Градот Скопје и Владата заедно со надлежните министерства.

Целосна функционалност на Лепенец за заштита на биодиверзитетот и заштита од поплави, со рекреација и партерно уредување.

Со кејот на Лепенец директно влијаеме врз затекнатите и несовесното создавање на дивите депонии.

Реализацијата на овој проект започнува 2022, завршува во 2025 година.

Почитувани,
Покажавме дека работиме во интерес на граѓаните.

Затоа одлучно, на 17 октомври закоружето го бројот 12.

loading...

không rút được tiền từ go88 go88 binh88 tải game tài xỉu đổi tiền that go88

https://sunwin.fan/