МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

НАУМОВСКИ: Денеска е денот кога општина Ѓорче Петров добива свој идентитет. Седумдесет и пет години Ѓорче Петров, 24 години самостојна општина

Денеска, не препознаваат по темпото на работа. Чест ми е што имам можност да оставам капитални проекти кои ќе им служат на генерациите по нас.

Под посебни протоколи, скромно, не не помалку значајно, во реонскиот парк доделив признанија и благодарници на дел од колегите, оние во пензија, но и на сите кои години наназад се вклучени во работата на општината и нејзиниот напредок, како и учениците кои покажаа успеси во особени области.

Честитки и до ЈЗУ Здравствен дом-Скопје, Поликлиника Ѓорче Петров за годишната награда „Ѓорче Петров 2020“. Во време на Ковид-19 пандемијата, тие се вистински хеори!
Нека ни е честит 20-ти септември, Денот на општина Ѓорче Петров.

loading...

Website https://gogoanime.be: Watch Jewel BEM Hunter Lime gogoanime Episode 3 fairy tail gogoanime

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Yuru Yuri Nachuyachumi! Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch Shippuu! Iron Leaguer animepahe Episode 52 watch anime dub

Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/Kissanimemx/

Tawk: https://tawk.to/kissanimemx