Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

НАУМОВСКИ: Ѓорче Петров впишува уште еден капитален проект на својата мапа – Доградба на подрачното училиште ,,Димитар Поп Георгиев-Беровски” во Хром.

Со Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска извршивме увид во градежните работи.

✅Училиштето добива:
▶️дополнителни 6 училници,
▶️2 кабинети за наставниците,
▶️4 тоалети,
▶️2 тоалети за децата со посебни потреби,
▶️хоризонтална и вертикална пристапност-лифт.

Инвестицијата е на МОН во вредност од 25 милиони денари. Рокот за изведба е 20 месеци, но според динамиката на градба можно е отворање на училиштето порано од предвиденото.
🏃‍♀️🏃Образовната инфраструктура е клучна за обезбедување квалитетен наставен процес.

Продолжуваме…
#ПосветеноЗаЃорче

loading...

go find 50 numbers go88 go88 có hợp pháp không quên mật khẩu go88

tải sunwin tài xỉu online download game sunwin tải sunwin 2022