(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

НАУМОВСКИ: Во последната година од мојот мандат, давам збор пред вас, дека сите започнати капитални инвестиции ќе се реализираат. Ѓорче Петров ќе добие базен и корзо, Волково ќе добие нова градинка, но оваа прилика ја користам и да најавам дека Хром ќе добие училиште достојно за нашите деца, дека ќе го решиме проблемот со паркинг во централното подрачје во општината

Драги сограѓани,

Изминаа три години откако ја добив честа и одговорноста, од вас граѓаните, да застанам на чело на општина Ѓорче Петров. Почетокот, како и сите други почетоци беше полн со предизвици. Општината беше втурната на маргините, заборавена, задолжена, без подготвени проекти, без визија за тоа во кој правец би се развивала.
Тоа, не ме обесхрабри, туку напротив, заедно со мојот тим, со Советот, добивме дополнителна мотивација уште повеќе посветено и напорно да работиме за наше Ѓорче.
Веднаш влеговме во постапка на изготвување проекти за капитални инвестиции и реализација на нашата програма. Почнавме да решаваме проблем по проблем, во секое населено место.

Во послената година од мојот мандат, давам збор пред вас, дека сите започнати капитални инвестиции ќе се реализираат. Ѓорче Петров ќе добие базен и корзо, Волково ќе добие нова градинка, но оваа прилика ја користам и да најавам дека Хром ќе добие училиште достојно за нашите деца, дека ќе го решиме проблемот со паркинг во централното подрачје во општината. Покажавме дека знаеме и умееме, она што сме го зацртале да го оствариме и така ќе продолжиме и во следната година. Нема поголема привилегија од тоа да работиш за општината во која си се родил, изразнал и си формирал семејство. Затоа, уште повеќе посветено ќе продолжам да работам за нашето Ѓорче, за секое населено место во него.

#ПосветеноЗаЃорче

loading...

AnimeTV: Infini-T Force anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv animania

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

https://animefreak.ws animefreak

Website https://animekisa.in: Watch Gundam Build Fighters animekisa Episode 25 anime

Getpocket: https://getpocket.com/@gogoanimelol

Pearltrees: https://www.pearltrees.com/animefreakws/item374989878