(ВИДЕО) ВЛАДАТА МУ ОБАВИ ВОЈНА НА КРИМИНАЛОТ - Заев и Николовски: Повеќе нема недопирливи, Владата и граѓаните се на истата страна во борбата против корупцијата
(ВИДЕО) ВЛАДАТА МУ ОБАВИ ВОЈНА НА КРИМИНАЛОТ - Заев и Николовски: Повеќе нема недопирливи, Владата и граѓаните се на истата страна во борбата против корупцијата
НОВ МИЛИОНЕР ВО SPORT LIFE МАЈСТОРИЈА ВО ТЕТОВО СО ПЕТ ПАРА НА ТИКЕТ
НОВ МИЛИОНЕР ВО SPORT LIFE МАЈСТОРИЈА ВО ТЕТОВО СО ПЕТ ПАРА НА ТИКЕТ
ЗАТОА ШТО СИ ЛЕСНА МЕТА - ПЕРО ЛЕСНА МУВА КАТЕГОРИЈА!
ЗАТОА ШТО СИ ЛЕСНА МЕТА - ПЕРО ЛЕСНА МУВА КАТЕГОРИЈА!
(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција

НАУТРО ЌЕ ИМА МАГЛА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ВЛАГА ВО ВОЗДУХОТ, НЕ Е ЗАГАДУВАЊЕ, ВЕЛАТ ОД ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИОТ ЗАВОД

Синоптичарите велат дека утрово во Скопје имаше магла која се појавува кога имаме стабилна временска состојба, присуство на влага во воздухот, а нема струење на воздухот. (Фото: Ѓ. Личовски)

Утрово белиот облак над Скопје не беше поради загадување на воздухот, туку имаше магла, што е нормална појава во овој период од годината за котлините, велат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во овој период од годината, наутро од планината Водно градот Скопје не се гледа бидејќи е покриен со бел облак, за кој коментарите се дека е резултат на загадувањето на воздухот. Но, синоптичарите објаснуваат дека ваквите појави се нормални за Скопје и постарите граѓани знаат дека секогаш во зима во главниот град имало маглa.

„Ова што утрово го имавме е магла која се појавува кога имаме стабилна временска состојба, присуство на влага во воздухот, а нема струење. Поради тоа се создава магла не само во Скопската котлина, туку утрово таква беше состојбата и во Струмица и Тетово. Кога немаме струење на воздухот, а имаме влажност, во пониските делови се појавува магла, а во повисоките сонце. И утре претпладне исто така ќе имаме магла, но во текот на денот ќе има појава на ветер и ќе се расчисти“, вели Ленче Ризова, синоптичар во Управата за хидрометеоролошки работи.

loading...

Watch My Hero Academia 4 (Dub) Episode 22 (https://animefreak.ws/m/vWWk/ep-22) at AnimeFreak animefreaks anime

Dragon Ball Z (Dub) Episode 291 at website https://animeheaven.pro one piece anime heaven