(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!

НАВАЛНИ БИЛ ОТРУЕН ВО ХОТЕЛСКАТА СОБА, ТРАГИ НА НОВИЧОК ПРОНАЈДЕНИ НА ШИШЕ СО ВОДА

Траги на отров се пронајдени на шише вода во хотелската соба во сибирскиот град Томск, каде што Алексеј Навални престојувал пред да му се слоши, објавија неговите соработници. Тие во прв момент се сомневаа дека Навални испил нешто од чајот на аеродромот во Томск, додека чекал авион за Москва.

„Веднаш штом Навални се разболе, неговиот тим повикал адвокат, ја посетиле собата во која што тој престојувал и почнале да снимаат, опишуваат и собираат работи што ги нашле таму, вклучувајќи го и хотелското шише со вода. Две недели подоцна, германска лабораторија токму на тоа шише пронашла траги на новичок. Сега сѐ се разјасни: ова било направено пред Навални да замине на аеродромот“, кажаа од неговиот тим.

Навални во прв момент бил превезен во болницата во Омск, но по два дена го продолжи лекувањето во Берлин, каде што и натаму престојува. Германската влада потврди дека Навални бил отруен со советски нервен отров од групата новичок, што дополнително беше потврдено и од лаборатории во Шведска и Франција.

Во вторникот, Москва кажа дека ги елиминирала сите воени отрови, меѓу кои и новичок.

loading...

Once a Hero Episode Full

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Sorcerer Hunters (https://gogoanime.be/m/GRn) Episode 3

Meiji Tokyo Renka (Dub) (https://wcostream.cc/m/Dy9k) Episode 12

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/animeflixnl/

Blip: https://blip.fm/gogoanimelol