БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
РАДМИЛА И ОСМАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО БУТЕЛ
РАДМИЛА И ОСМАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО БУТЕЛ
Во врска со судската одлука за Таргет-Тврдина, за Демократскиот сојуз од исклучителна важност е тоа што после шест години, Судот потврди дека масовното прислушување е вршено преку системите на Министерството за внатрешни работи. Злоупотребена е власта за незаконито и неовластено прислушување на обични граѓани, новинари, бизнисмени, носители на политички и државни функции и многу други, со што директно се загрозени приватноста и основните права и слободи
Во врска со судската одлука за Таргет-Тврдина, за Демократскиот сојуз од исклучителна важност е тоа што после шест години, Судот потврди дека масовното прислушување е вршено преку системите на Министерството за внатрешни работи. Злоупотребена е власта за незаконито и неовластено прислушување на обични граѓани, новинари, бизнисмени, носители на политички и државни функции и многу други, со што директно се загрозени приватноста и основните права и слободи

НЕЛИ ВИ Е МАЛЦЕ ЧУДНО ШТО ВМРОВСКИТЕ КУРТОНИ, ТРУБАДУРИ И ЕКСПЕРТУТКИ МОЛЧАТ ЗА ПЛАЦОВИТЕ НА ГРУЈО НА ВОДНО?! А ВРЕКААТ ЗА МАГАРИЊА И МУЛИЊА?! ТОА Е ЗАТОА ШТО СРКАА И ТИЕ ОД ТАА ПАРТИСКА КАСА И ТОА ДЕБЕЛО И МРСНО!

Од касата на ВМРО ДПМНЕ не крадеше само Грујо за плацови од 11 000 квадрати најскапо земјиште на Водно каде само олигарси и хирурзи и фудбалски легенди можат да си направат куќа.

Од таа каса сркаа многу кучиња медиски, политички, судски, аналитичарски… Многу дебели мрсни кучиња со години локаа од таа мрсна чорба, затоа сега молчат како пи..ки под кошула…

Да беа чисти ќе се побунеа како тоа лидерот се дрзнал да нрка во партиската каса за свои лични потреби, тие пари би требало да се за доброто на партијата и за кампањи и за митинзи а не за замоци на Водно…

Ама многу режимски слуги од таа каса се снабдија со станови, коли, прошетаа по светот не еднаш туку три пати, се изнауживаа живот луксузен со нашите украдени пари…

Најсмешен вчера ми беше волот Горан Момировски кој го убедуваше Зоран Иванов дека бил храбар новинар со тоа што во 2012-та во бифето на Канал 5 побарал смена на власта, хахаааа….

За потоа и ден денеска да го брани режимот и да и служи на мафијата низ сите погибија, злодела, потреси, скандали итн, да ги брани сите тие срања наместо да биде на вистинската правата страна на историјата…

Затоа сега молчат, ќутат, не смеат да зуцнат да писнат затоа што сепак иако е тоа неверојатно, и тие имаат сепак малку срам и образ, колку и тоа да звучи парадоксално за овие калаштури камењарки мафијашки…

loading...

King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi Episode 16 at ANIMEFLIX animeflix howls moving castle

Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 100 at AnimeHeaven anime heaven au