НИКОЛОВ: Ќе победиме затоа што општина Росоман го заслужува најдоброто
НИКОЛОВ: Ќе победиме затоа што општина Росоман го заслужува најдоброто
Од 113-тата седница на Владата: Укинато е ограничувањето на бројот на гости на една маса во угостителските објекти и се дозволува поголема исполнетост на капацитетите и во отворениот и во затворениот дел
Од 113-тата седница на Владата: Укинато е ограничувањето на бројот на гости на една маса во угостителските објекти и се дозволува поголема исполнетост на капацитетите и во отворениот и во затворениот дел
НЕОДГОВОРЕН НАРОД НА КОЈ НЕ МУ Е ВАЖНО КОЈ МУ ГИ ВОДИ ОПШТИНИТЕ И ДРЖАВАТА: ОСВЕН ШТО 250 000 ОСТАНАЛЕ ДОМА, ДУРИ 60 000 ГИ ПРЕЧКРТАЛЕ ЛИВЧИЊАТА?!?!
НЕОДГОВОРЕН НАРОД НА КОЈ НЕ МУ Е ВАЖНО КОЈ МУ ГИ ВОДИ ОПШТИНИТЕ И ДРЖАВАТА: ОСВЕН ШТО 250 000 ОСТАНАЛЕ ДОМА, ДУРИ 60 000 ГИ ПРЕЧКРТАЛЕ ЛИВЧИЊАТА?!?!
Османи: Мнозинството е стабилно, нема да има нови избори и потреси
Османи: Мнозинството е стабилно, нема да има нови избори и потреси
Илиевски за Телма и ТВ 24: Димитриевски и на Општината ќе ги затемни стаклата, нема да дозволиме!
Илиевски за Телма и ТВ 24: Димитриевски и на Општината ќе ги затемни стаклата, нема да дозволиме!
ЛАДИЧ: Работите се јасни во Пробиштип, резултатската предност од скоро 500 гласови е силна и практично недостижна за Миленковски
ЛАДИЧ: Работите се јасни во Пробиштип, резултатската предност од скоро 500 гласови е силна и практично недостижна за Миленковски
НЕБОЈША АРСИЌ: ТРЕБАШЕ ЛИ СДСМ ДА БИДЕ КАЗНЕТ И КОЛКУ?
НЕБОЈША АРСИЌ: ТРЕБАШЕ ЛИ СДСМ ДА БИДЕ КАЗНЕТ И КОЛКУ?
ДЕМАНТ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА: Во модуларната болница се нема случено никаква хаварија
ДЕМАНТ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА: Во модуларната болница се нема случено никаква хаварија

НЕМА ЛАБАВО: МВР УАПСИ ПОП И СВЕШТЕНИЦИ ВО БРВЕНИЦА КОИ ОРГАНИЗИРАЛЕ МАСОВЕН ВЕРСКИ ОБРЕД

ТОППолицијата растури собир во црква во Брвеница, свештеникот и верниците однесени во станицаОбјавено пред 3 часа – 6 јануари, 2021Од Кристијан Ландов

Полицијата растурила собир во црква кој се организирал во тетовска Брвеница.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека постапувале по пријава, а при увид биле затекнати повеќе од 15 лица кои не ги почитувале мерките за заштита од коронавирусот. Учесниците, заедно со одговорното свештено лице на црквата, биле повикани во станица.

За настанот, ќе следуваат и казни.

„На посоченото место веднаш се испратени служби на СВР Тетово, кои ги презеле сите потребни мерки и веќе се идентификувани петнаесетина лица, кои присуствувале на собирот, а во Полициската станица Тетово повикано е и одговорното свештено лице на црквата. СВР Тетово продолжува со идентификување на сите инволвирани и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци“, велат од МВР.

Полициска патрола и вчера растури собир покрај бадникарски оган во скопското село Орман. Сите учесници на настанот беа спроведени во полициска станица и ќе им бидат поднесени пријави. Министерството за внатрешни работи апелираше до граѓаните да не организираат какви било собирања односно да ги почитуваат мерките за справување со коронавирусот.

loading...

Website https://animeflix.nl: Watch Fate/Grand Order: Himuro no Tenchi - 7-nin no Saikyou Ijin-hen animeflix Episode Full animeflix dr stone

Hakugei: Legend of the Moby Dick (Dub) Episode 26

Barom One (https://gogoanime.be/m/eY06) Episode 13

TwistMoe: Super Fishing Grander Musashi anime episode 8 online free at https://twistmoe.net anime websites

Hubpages: https://hubpages.com/@gogoanimebe

Vietnamta: https://www.vietnamta.vn/gogoanimelol