БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што Влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што Влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
РУБИН ЗЕМОН: Знаете ли колку офицери имало во бугарската фашистичка војска по потекло или родени од Македонија? Глава боли од бројката...
РУБИН ЗЕМОН: Знаете ли колку офицери имало во бугарската фашистичка војска по потекло или родени од Македонија? Глава боли од бројката...
КАКО ШТО ГО ДАЛ ГОСПОД, ЛАТАС НЕ МОЖЕ А ДА НЕ ИЗЛАЖЕ, ТОА МУ Е ВО КРВТА: Езерото Треска ВМРО го даде на општина Сарај, а не СДСМ!
КАКО ШТО ГО ДАЛ ГОСПОД, ЛАТАС НЕ МОЖЕ А ДА НЕ ИЗЛАЖЕ, ТОА МУ Е ВО КРВТА: Езерото Треска ВМРО го даде на општина Сарај, а не СДСМ!
(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: КАКО ШТО ГИ ИЗБРИШАВМЕ ТЕРМИНИТЕ КЛЕТИ ТУРЦИ ОД УЧЕБНИЦИТЕ ЗА ДОБРИ ОДНОСИ СО ТУРЦИЈА, ТАКА ЌЕ ГИ СМЕНИМЕ И ТЕРМИНИТЕ БУГАРСКИ ФАШИСТИ ЗА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ
(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: КАКО ШТО ГИ ИЗБРИШАВМЕ ТЕРМИНИТЕ КЛЕТИ ТУРЦИ ОД УЧЕБНИЦИТЕ ЗА ДОБРИ ОДНОСИ СО ТУРЦИЈА, ТАКА ЌЕ ГИ СМЕНИМЕ И ТЕРМИНИТЕ БУГАРСКИ ФАШИСТИ ЗА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТОТ ОЛАФ ШОЛЦ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА Гласачите покажаа дека сакаат да бидам идниот канцелар на Германија!
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТОТ ОЛАФ ШОЛЦ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА Гласачите покажаа дека сакаат да бидам идниот канцелар на Германија!

МВР НЕМА МИЛОСТ ЗА НИКОГО, НЕМА ВЕЌЕ ЗНАЕШ ЛИ КОЈ СУМ ЈАС: ПРИВЕДЕНИ СЕДУММИНА ОД СКОПСКОТО КАФУЛЕ „ТРИ КИЧЕН“ ВО 1.30 ПО ПОЛНОЌ

На 14 март кафулето „Три кичен“ беше затворено од Државниот пазарен инспекторат бидејќи се правеа журки.(Фото: Пазарен инспекторат)

Полицијата ноќеска околку 1.30 часот по полноќ интервенирала во скопското кафуле „Три кичен бар“ оти бил прекршен полицискиот час и мерките за заштита од ковид-19. Од вчера, полицискиот час е скусен и започнува во 23 часот, а кафеаните мора да затвораат во 22.30.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека за непочитување на протоколите биле приведени 7 лица.

„На 06.05.2021 во 01.30 часот, по претходна пријава, полициски службеници од СВР Скопје извршиле контрола во угостителски објект на улица 50 Дивизија во Скопје. Притоа, во објектот биле затекнати седум лица, меѓу кои и Х.Џ.(43) од Скопје, одговорно лице во објектот. Утврдено е дека објектот работи по дозволеното време односно не се почитуваат препораките и мерките на Владата за заштита од ковид-19. Лицата биле приведени во полициска станица, а по целосно документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави“, велат од Министерството за внатрешни работи.

Ова не е прв пат кафулето „Три кичен бар“ кое се наоѓа пред влезот на Клиничкиот центар и во соседство на Министерството за здравство да не ги почитува протоколите за работа во време на пандемија. Во близина, на само стотина метри е и Инфективната клиника, каде што според последните податоци од Министерството за здравство лежат 111 пациенти, главно со тешки компликации од ковид-19.

Граѓаните што ја контактираа нашата редакција велат дека вчера безуспешно се обидувале да пријават и за бучава бидејќи кафулето работело како дискотека со извадени звучници и силна музика на терасата од 19 до 22.30, кога завршува официјалното работно време според полицискиот час. Потоа, без музика останала помала група гости, а кога дошла полицијата им рекле: „Ние тука живееме, сте дошле на погрешно место, во погрешно време“.

Според протоколите за заштита од ковид-19 кои се усвоени уште пред една година и Министерството за здравство нема објавено дека ги има повлечено, забрането е да се пушта и гласна музика за да се спречи гостите во локалите да не си се внесуваат в лице кога разговараат.

На 14 март кафулето беше затворено од Државниот пазарен инспекторат бидејќи не се почитуваа ковид-протоколите, односно се правеа журки како да нема пандемија.

„Затекнавме полни локали, млади луѓе безгрижно се забавуваат со гласна музика, играат и пејат. Во центарот на Скопје ги затворивме локалите ‘Интермецо‘ и ‘Три кичен‘. Казната е забрана за работа од 10 до 30 дена, парична казна од 5.200 евра, како и прекршочна пријава“, изјави на 14 март тогашниот директорот на Пазарниот инспекторат Стојко Пауновски.

Од вчера (среда 5 мај) кафулињата и кафеаните можат да работат до 22.30 часот, но само на отворените делови односно на летните тераси, а полицискиот час почнува од 23 часот. Уште се на сила ковид-протоколите за работа на угостителските објекти односно забрането е да се прават забави, да има жива музика и да се пушта гласна музика. Забрането е стоење на шанк и на високи маси (коњопои), на маса може да седат само по 4 лица и треба да се одалечени на 1,5 метар.

Состојбата низ локалите веќе цела недела, откако се отворија кафеаните е сосема друга, никаде не се почитуваат протоколи.

loading...

AnimeFLV: Ghost in the Shell: Arise - Border 3: Ghost Tears anime episode Full online free at https://animeflv.uk free anime

https://animekisa.in anime stream

TwistMoe: Scorching Ping Pong Girls anime episode 12 online free at https://twistmoe.net anime to watch

WCOStream: Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball z

Danluat thuvienphapluat: https://danluat.thuvienphapluat.vn/thanh-vien/animefreakws

Forums bagisto: https://forums.bagisto.com/user/animeflixnl