ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод

НЕМА МИЛОСТ ЗА НИКОГО – ОВАА ВЛАСТ НЕ ГИ ШТИТИ КРИМИНАЛЦИТЕ ВО СВОИТЕ РЕДОВИ – Русковска: Освен во случајот со Лидија Димова, постапуваме и по други пријави за актуелни функционери

Шефицата на основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, во интервју за „360 степени“ зборуваше и за тоа дека случајот со директорка на Националната агенција за европски образовни програми, Лидија Димова, не е единствениот во кој пред органите на прогонот е актуелен функционер.

Русковска рече дека постапуваат и по други пријави кои се однесуваат на актуелни, но и поранешни функционери.

„Имаме обвинение против поранешен потпретседател на Собрание редовите на, и тогаш и сега, владејачката партија. Пред обвинение е исто и државен секретар. Како добиваме пријави или материјални докази, без разлика дали се работи за сегашни или поранешни функционери, ние постапуваме“,

рече Русковска.
Таа вели дека сите предмети се третираат исто, но проблемот е во тоа дали ќе успеат или нема да успеат да обезбедат доволно докази.

loading...

WCOStream wcostream hunter x hunter: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 1

GoGoAnime gogoanime 19: Watch Gintama Episode 193 (https://gogoanime.be/m/n2L/ep-193)