(ВИДЕО) Шахпаска: Започна со градба Дневниот центар за деца со интелектуална и телесна попреченост и Центарот за сензорна интеграција во о.Гази Баба, се грижиме за најранливите
(ВИДЕО) Шахпаска: Започна со градба Дневниот центар за деца со интелектуална и телесна попреченост и Центарот за сензорна интеграција во о.Гази Баба, се грижиме за најранливите
Мицкоски испадна најголема жртва од температурата на Мијалков
Мицкоски испадна најголема жртва од температурата на Мијалков
ФИЛИПИНСКО - MAКЕДОНСКО ДРУШТО ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО – во Манила - почеток на процес на регистрација
ФИЛИПИНСКО - MAКЕДОНСКО ДРУШТО ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО – во Манила - почеток на процес на регистрација
(ВИДЕО) ОД СИНОЌЕШНАТА ОРГИЈА НА КУРТОНИТЕ, СИРОТИ ТРЕБАШЕ МАЛЦЕ ДА ПОЧЕКААТ - ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ: МИЈАЛКОВ ЌЕ СИ БИДЕ НА СЛОБОДА А МИЦКОВСКИ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР!
(ВИДЕО) ОД СИНОЌЕШНАТА ОРГИЈА НА КУРТОНИТЕ, СИРОТИ ТРЕБАШЕ МАЛЦЕ ДА ПОЧЕКААТ - ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ: МИЈАЛКОВ ЌЕ СИ БИДЕ НА СЛОБОДА А МИЦКОВСКИ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР!
ИСУСЕ ХРИСТЕ - НА АЛФА ТВ СЕ СЛУЧИ НАЈГОЛЕМАТА ПЕРВЕРЗИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ: ДВАЈЦАТА НАЈВЕРНИ КУРТОНИ НА РЕЖИМОТ НА ГРУЈО ДВА СААТА ПЛУКАА ПО РЕЖИМОТ НА САШО МИЈАЛКОВ ОД КОЈ ТОЈ СЕ ЗБОГАТИЛ СО КРИМИНАЛ!!!
ИСУСЕ ХРИСТЕ - НА АЛФА ТВ СЕ СЛУЧИ НАЈГОЛЕМАТА ПЕРВЕРЗИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ: ДВАЈЦАТА НАЈВЕРНИ КУРТОНИ НА РЕЖИМОТ НА ГРУЈО ДВА СААТА ПЛУКАА ПО РЕЖИМОТ НА САШО МИЈАЛКОВ ОД КОЈ ТОЈ СЕ ЗБОГАТИЛ СО КРИМИНАЛ!!!
ТЕЛМА: САШО МИЈАЛКОВ СПРОВЕДЕН ВО КУЌЕН ПРИТВОР НА ВОДНО КАДЕ 24 ЧАСА ЌЕ БИДЕ ПОД ВИДЕО И АУДИО НАДЗОР ДО ПРЕСУДАТА ВО ПЕТОК!
ТЕЛМА: САШО МИЈАЛКОВ СПРОВЕДЕН ВО КУЌЕН ПРИТВОР НА ВОДНО КАДЕ 24 ЧАСА ЌЕ БИДЕ ПОД ВИДЕО И АУДИО НАДЗОР ДО ПРЕСУДАТА ВО ПЕТОК!
МИЦКОВСКИ СО РЕАКЦИЈА НА ДЕНЕШНИТЕ НАСТАНИ СО МИЈАЛКОВ!
МИЦКОВСКИ СО РЕАКЦИЈА НА ДЕНЕШНИТЕ НАСТАНИ СО МИЈАЛКОВ!
ХАХА, ЛУПЕВСКА СЕ ИЗБРУКА НА ТОП ТЕМА: ТОА ШТО МИЈАЛКОВ СЕ ВРАТИ НЕ Е УСПЕХ НА ЗАЕВ, ТАКА МУ ТЕКНАЛО НА ЧОВЕКОТ, СИ ЈА ЗАБОРАВИЛ ЈАКНАТА А ЛАДНО Е?!?!
ХАХА, ЛУПЕВСКА СЕ ИЗБРУКА НА ТОП ТЕМА: ТОА ШТО МИЈАЛКОВ СЕ ВРАТИ НЕ Е УСПЕХ НА ЗАЕВ, ТАКА МУ ТЕКНАЛО НА ЧОВЕКОТ, СИ ЈА ЗАБОРАВИЛ ЈАКНАТА А ЛАДНО Е?!?!

НЕМА МИЛОСТ ЗА НИКОГО – ОВАА ВЛАСТ НЕ ГИ ШТИТИ КРИМИНАЛЦИТЕ ВО СВОИТЕ РЕДОВИ – Русковска: Освен во случајот со Лидија Димова, постапуваме и по други пријави за актуелни функционери

Шефицата на основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, во интервју за „360 степени“ зборуваше и за тоа дека случајот со директорка на Националната агенција за европски образовни програми, Лидија Димова, не е единствениот во кој пред органите на прогонот е актуелен функционер.

Русковска рече дека постапуваат и по други пријави кои се однесуваат на актуелни, но и поранешни функционери.

„Имаме обвинение против поранешен потпретседател на Собрание редовите на, и тогаш и сега, владејачката партија. Пред обвинение е исто и државен секретар. Како добиваме пријави или материјални докази, без разлика дали се работи за сегашни или поранешни функционери, ние постапуваме“,

рече Русковска.
Таа вели дека сите предмети се третираат исто, но проблемот е во тоа дали ќе успеат или нема да успеат да обезбедат доволно докази.

loading...

The Irregular at Magic High School (https://kissanimeonline.com/m/vMq) Episode 26 at website https://kissanimeonline.com gogoanime tv kissanime

Fog Hill of Five Elements (https://animefreak.ws/m/Y5vv) Episode 3 at AnimeFreak sites like animefreak