УСПЕШЕН БИЗНИСМЕН, ГОЛЕМ ХУМАНИТАРЕЦ: Кој е Александар Тодоровски, кандидат за градоначалник за Општина Илинден од СДСМ и коалицијата?
УСПЕШЕН БИЗНИСМЕН, ГОЛЕМ ХУМАНИТАРЕЦ: Кој е Александар Тодоровски, кандидат за градоначалник за Општина Илинден од СДСМ и коалицијата?
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ МУ ПОНУДИЛ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ МИНИСТЕРСКО МЕСТО ВО ВЛАДА НА ВМРО ДПМНЕ, СТЕВЧО ОДБИЛ, НЕ МУ СЕ ЧЕКАЛО 10 ГОДИНИ!
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ МУ ПОНУДИЛ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ МИНИСТЕРСКО МЕСТО ВО ВЛАДА НА ВМРО ДПМНЕ, СТЕВЧО ОДБИЛ, НЕ МУ СЕ ЧЕКАЛО 10 ГОДИНИ!
СУГАРЕСКИ: Со огромна чест и задоволство вечерва присуствував на отворањето на „Ателје Артика“, новото уметничко катче во општина Прилеп, во сопственост на Елена Димоска
СУГАРЕСКИ: Со огромна чест и задоволство вечерва присуствував на отворањето на „Ателје Артика“, новото уметничко катче во општина Прилеп, во сопственост на Елена Димоска
Александар Наумоски: Моите резултати се мојата предност
Александар Наумоски: Моите резултати се мојата предност
ГОЛЕМ ИНЦИДЕНТ НА МЕЃУНАРОДЕН БОРЕЧКИ ТУРНИР: Борач на Лирија со нож се обиде да убие борач на Бучим Радовиш, репрезентативец на Македонија
ГОЛЕМ ИНЦИДЕНТ НА МЕЃУНАРОДЕН БОРЕЧКИ ТУРНИР: Борач на Лирија со нож се обиде да убие борач на Бучим Радовиш, репрезентативец на Македонија
Филипче: Tрета доза веројатно ќе биде потребна за сите граѓани
Филипче: Tрета доза веројатно ќе биде потребна за сите граѓани
ДУИ: Села и Таравари стојат зад насилството и оцрнување на жените Албанки на вчерашните протести
ДУИ: Села и Таравари стојат зад насилството и оцрнување на жените Албанки на вчерашните протести
ЛУЃЕ ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ, СПАСЕТЕ СЕ - Денеска се починати 41 лице – меѓу нив 18 и 23 годишни!!!
ЛУЃЕ ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ, СПАСЕТЕ СЕ - Денеска се починати 41 лице – меѓу нив 18 и 23 годишни!!!

НЕМА ВЕЌЕ САМО СРБИТЕ ДА ПЛАЧАТ ОД ХАГ – Во Хаг почна првото судење за злосторствата на ОВК

Во Хаг денеска почна првото судење за злосторствата на Ослободителна војска на Косово (ОВК), а на обвинителна клупа се наоѓа нејзиниот поранешен припадник Сали Мустафа. Судењето против Мустафа е прво судење на обвинет од ОВК пред овој суд, и ќе му се суди по обвинението на Специјализираниот обвинител на Косово за злосторства во 1999 година.

Мустафа е во притвор во Хаг од септември минатата година.

Тој е обвинет за индивидуална кривична одговорност и кривична одговорност како претпоставен службеник за извршени злосторства од 1 до 19 април 1999 година од страна на одредени припадници на ОВК врз лица приведени на имот во селото Злас, кој служел како затвор. Обвинението против Мустафа наведува дека тој бил одговорен за злосторства извршени против најмалку шест лица и дека еден затвореник бил убиен на таа локација во периодот меѓу 19 април 1999 година и крајот на април 1999 година. Мустафа е обвинет по четири точки: произволно лишување од слобода, сурово постапување, тортура и убиство.

Покрај Мустафа, во Хашкиот трибунал во моментов се поранешните припадници на ОВК, Хисни Гуцати, Насим Харадинај, поранешниот косовски претседател Хашим Тачи, Јакуп Красниќи, Реџеп Селими и поранешниот претседател на косовското собрание Кадри Весели.

loading...

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at KissAnime konosuba kissanime

Website https://4anime.biz: Watch Best Student Council 4anime Episode 26 4anime chromecast

Butt Detective: A Wind-Breaking Victory Dance Episode Full

Docs google: https://docs.google.com/drawings/d/1buZI4vghUa0vV840-xmrPNyDyTZ6q7jSW7MgqOhLGX0/edit?usp=sharing

Forums bagisto: https://forums.bagisto.com/user/animeflixnl