ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

НЕМОЈ НИ ДА СИ ПОМИСЛИЛ ДА МИ СТАВИШ САНКЦИИ, ЌЕ ГИ НАРУШИШ ОДНОСИТЕ РУСИЈА САД ДО НИВО ДА НЕМА ВРАЌАЊЕ НАЗАД: ПУТИН МУ СЕ ЗАКАНИ НА БАЈДЕН НА ТРЕТАТА ВИРТУЕЛНА СРЕДБА

„Колосална грешка“ би биле евентуалните санкции на Западот кон Русија, телефонски му рекол претседателот Владимир Путин на американскиот челник Џо Бајден во вчерашниот 50-минутен разговор, пишува Би-Би-Си. Бајден, во меѓувреме, му рече на Путин дека САД и нивните сојузници решително ќе одговорат на каква било инвазија на Украина.

Повикот, побаран од Русија, беше втор таков разговор месецов и траеше речиси еден час. Путин го предупредил својот американски колега Џо Бајден и дека санкциите би можеле да доведат до целосен прекин на односите меѓу двете земји.

Во меѓувреме, над 100.000 руски војници се распоредени од другата страна на границата со Украина, тврдат украинските извори. Ова беше причината САД да се закани со „доега невидени“ санкции за Русија доколку Украина биде нападната. Меѓутоа, Русија негира дека планира да ја нападне земјата и вели дека војниците се таму за вежби. Официјална Москва вели дека има право слободно да ги движи своите војници на своја, руска почва.

Кога ќе зборуваат пак најголемите светски лидери? На 12 јануари во Женева тие веројатно ќе се видат лице в лице во Швајцарија. Западот ќе треба да одговори на осумте барања на Русија за неширење на Алијансата и за ограничувања на вооружувањето, а веројатно и НАТО ќе има свои барања.

loading...

anime websites. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime My Hero Academia Season 4

anime to watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

watch anime dub AnimeDao Attack on Titan Final Season (Dub)

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

JUJUTSU KAISEN