МТСП: Развој на Националната стратегија за правата на лицата со попреченост со широк општествен консензус и учество на сите страни
МТСП: Развој на Националната стратегија за правата на лицата со попреченост со широк општествен консензус и учество на сите страни
Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес беше домаќин на својот хомолог министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендијас, кој допатува во работна посета на Северна Македонија
Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес беше домаќин на својот хомолог министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендијас, кој допатува во работна посета на Северна Македонија
Ковачевски-Дендијас: Фокусирани сме на зајакнување на стратешкото партнерство меѓу Северна Македонија и Грција
Ковачевски-Дендијас: Фокусирани сме на зајакнување на стратешкото партнерство меѓу Северна Македонија и Грција
Спасовски на билатерална средба со министерката за внатрешни работи на Италијанската Република, Лучана Ламорџезе - потпишан Меморандум за соработка во областа на сузбивање на трговија со дрога
Спасовски на билатерална средба со министерката за внатрешни работи на Италијанската Република, Лучана Ламорџезе - потпишан Меморандум за соработка во областа на сузбивање на трговија со дрога
Тренчевска: Унапредувањето на човековите права, еднаквост и борба против секаков вид на насилство е наш приоритет и одговорност
Тренчевска: Унапредувањето на човековите права, еднаквост и борба против секаков вид на насилство е наш приоритет и одговорност
Од 48-та седница на Владата: Утврден текстот на новиот Закон за служба во Армијата со дополнителни погодности; Утврдени измените за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот сектор; Предлогот на Финансиската инспекција во јавниот сектор влегува во Собрание
Од 48-та седница на Владата: Утврден текстот на новиот Закон за служба во Армијата со дополнителни погодности; Утврдени измените за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот сектор; Предлогот на Финансиската инспекција во јавниот сектор влегува во Собрание
Обвинителство бара притвор за напаѓачот на полициски началник од Чаир
Обвинителство бара притвор за напаѓачот на полициски началник од Чаир
Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј
Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј

НЕУМОРНИОТ ЉУПЧЕ СИ ЗАМИНУВА ОД РАКОВОДСТВОТО НА СДСМ, ГО ОСВОИ ИСТОКОТ И ЈА СПАСИ ВЛАДАТА ВО 2020-ТА НО ГО ИЗГУБИ СКОПЈЕ НА ЛОКАЛНИТЕ 2021-ВА: На претседателот Ковачевски и новото раководство им посакувам многу мудрост, единство, ангажман и чување на вредностите

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски денеска поднесе писмена оставка од функцијата генерален секретар на партијата.

Николовски во писмената оставка изразува посебна благодарност до претседателот Зоран Заев и на сите членови на партијата.

“Чесно и посветено одработив во тежок период за партијата. Денес СДСМ е најбројната, најмодерната, дигитализирана, динамична и европска партија. После 18 години СДСМ и коалицијата победија на парламентарни избори минатата година. На претседателот Ковачевски и новото раководство им посакувам многу мудрост, единство, ангажман и чување на вредностите. Со ова оставам можност за избор на нов генерален секретар согласно концептот на претседателот Ковачевски” – пишува Николовски.

Во однос на неговиот понатамошен ангажман во политиката и општеството, остава да покаже времето.

“Достапноста, чесноста, искрениот и одговорен пристап во работата, држењето до зборот и ветеното, поддршката и залагањето за добри дела за сите, без поделби на граѓаните по било која основа, остануваат клучни вредности и залагања при вршењето на било која позиција и одговорност. За идните планови секако ќе има време да се размисли и одлучи по празниците”, се наведува во писмената оставка.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven es Pokémon Journeys: The Series

My Hero Academia Season 4

stream anime online SK8 the Infinity

anime websites Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

free anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway