ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!

НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НЕСАКАЈЌИ ОТКРИ ДЕКА ОЧЕКУВА ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ!

На ТВ дуелот на Канал 5, откако Христијан Мицкоски изјави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победеле на локалните избори 2021, доби потпрашање од новинарот што биде репер за успех – „дали бројот на градоначалници, победникот во Скопје, или вкупно на советнички листи“.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговори: „Видете, математичките калкулации да ги оставиме на страна, ВМРО-ДПМНЕ ќе освои поголем број градоначалници од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ ќе освои повеќе гласови и на советнички листи, ВМРО-ДПМНЕ ќе биде онаа политичка партија, и коалицијата која што ја предводи ВМРО-ДПМНЕ – која што ќе биде победник на овие избори“.

За разлика од Христијан Мицкоски, кој воопшто не спомна дека неговата коалиција ќе победи во Скопје, иако беше прашан за победникот во Скопје, лидерот на СДСМ Зоран Заев изјави: „Ние ќе победиме и на градоначалничките места во вкупен број, ќе победиме и во вкупен број на советнички места во државата, и во вкупен број на гласови во државата, и ќе го победиме градот Скопје.“

Дали Христијан Мицкоски не го спомна Скопје затоа што ВМРО-ДПМНЕ тврди дека нема свој кандидат, или пак ги видел последните резултати од анкетите за Скопје кои констатираат голема предност на градоначалникот Петре Шилегов, во однос на „независната“ кандидатка Данела Арсовска, поддржана од коалицијата ВМРО-ДПМНЕ-АА-Алтернатива?

loading...

https://animetv.cc anime online

Miss Cinterrier's Groom Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Wedding Peach (Dub) animefreak Episode 51 anime

Hunter x Hunter Movie 2: The Last Mission (https://animeflix.nl/m/XgkY) Episode Full

Sites google: https://sites.google.com/view/4anime-official/home

Hashatit: https://www.hashatit.com/833642