ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Ги добивме сите битки изминатите четири години, пред СДСМ се нови успеси!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Ги добивме сите битки изминатите четири години, пред СДСМ се нови успеси!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Северна Македонија ниту ќе провоцира, ниту ќе коленичи - ние не сме проблем, ние решаваме проблеми!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Северна Македонија ниту ќе провоцира, ниту ќе коленичи - ние не сме проблем, ние решаваме проблеми!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: СДСМ носи државнички одлуки, за четири години постигнавме историски успеси
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: СДСМ носи државнички одлуки, за четири години постигнавме историски успеси
ВРЕМЕ Е ДА БИДЕШ АКТИВЕН – СКОПЈЕ ВЕЖБА НА ОТВОРЕНО
ВРЕМЕ Е ДА БИДЕШ АКТИВЕН – СКОПЈЕ ВЕЖБА НА ОТВОРЕНО
[ВО ЖИВО] НАСТАН НА ДЕНОТ: 26 Конгрес на СДСМ
[ВО ЖИВО] НАСТАН НА ДЕНОТ: 26 Конгрес на СДСМ
СЛИКИ КОИ ГО ЗГРОЗИЈА СВЕТОТ - ИЗРАЕЛ СЕ ПОСРАМОТИ: ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА УБИ 52 ДЕЦА И НАД 100 ВОЗРАСНИ ЦИВИЛИ ВО ГАЗА!
СЛИКИ КОИ ГО ЗГРОЗИЈА СВЕТОТ - ИЗРАЕЛ СЕ ПОСРАМОТИ: ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА УБИ 52 ДЕЦА И НАД 100 ВОЗРАСНИ ЦИВИЛИ ВО ГАЗА!
Шекеринска: Целта на ВМРО-ДПМНЕ не е да се подобри Законот, туку да се блокира напредокот
Шекеринска: Целта на ВМРО-ДПМНЕ не е да се подобри Законот, туку да се блокира напредокот
НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО: ДВЕ ПОСТАРИ ВМРОВКИ КРШЕА КОМПЈУТЕР СО СТАПОВИ И КАМЕЊА НА СРЕД УЛИЦА
НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО: ДВЕ ПОСТАРИ ВМРОВКИ КРШЕА КОМПЈУТЕР СО СТАПОВИ И КАМЕЊА НА СРЕД УЛИЦА

НЕВЕРОЈАТНО: ФФМ НАМЕСТО ДА РЕНОВИРА НЕКОЈ ОД РАСПАДНАТИТЕ СТАДИОНИ ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ ДАДЕ 4 МИЛИОНИ ЕВРА КАКО НАГРАДА НА РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ?!?!

Рекордна премија од вкупно 4,2 милиони евра ќе добијат играчите и стручниот штаб на македонската фудбалска репрезентација за пласманот на Европското првенство (ЕП), соопшти попладнево ФФМ.

За освоеното прво место во Д-групата од Лигата на нации и пласманот на завршницата на ЕП што ќе се игра идното лето, македонските репрезентативци и стручниот штаб веќе поделија награда од близу еден милион евра.

– Со денешната одлука на Управниот одбор, до крајот од годината, Федерацијата ќе им исплати сума од три милиони и двесте илјади евра за обезбеденото место на македонската репрезентација на Европското првенство, се наведува во соопштението на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини истакна дека „македонската репрезентација ја обедини целата држава и ја донесе најголемата фудбалска радост од осамостојувањето“.

„Капитенот Пандев и сите репрезентативци апсолутно ја заслужуваат паричната награда. Во сите тие моменти на патот до пласманот на Европското првенство, кога фудбалерите играа и се бореа за нашата фудбалска историја, никогаш не се размислуваше за пари. Но, сега е моментот, Управниот одбор да го цени успехот и да се обидеме и на овој начин да дадеме признание и да влијаеме позитивно на понатамошната атмосферата во репрезентацијата. Знам дека времињата се тешки, но Фудбалската федерација ќе продолжи да работи и горди сме на сè што заработивме и сè што плативме. На капитенот Пандев и соиграчите им посакувам многу среќа во новиот квалификациски циклус и повторно да ја одведат Македонија на големо натпреварување, изјави Сејдини.

loading...

GoGoAnime re zero gogoanime: Watch Dr. Stone (Dub) Episode 6 (https://gogoanime.be/m/mz2p/ep-6)

KissAnime detective conan kissanime: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5 (https://kissanimeonline.com/m/dK3l/ep-5)