Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите

НИКОБ ЛАБ ОД ДЕНЕС СО ПРИЛАГОДЕНО РАБОТНО ВРЕМЕ

Во согласност со новите препораки на Комисијата за заразни болести кои предвидуваат значително олабавување на мерките поврзани со пандемијата од Ковид 19 согласно актуелната епидемиолошка состојба во државата и олеснувањето на мерките за патување во државите во соседството.

НИКОБ ЛАБ од денес го прилагодува работното време во согласност со актуелната состојба, така што на дисталните пунктови наместо двосменско работно време се воведува едносменско работно време и работното време ќе трае од Понеделник до Петок од 8,00 часот до 15,00 часот, во Сабота од 8,00 часот до 14,00 часот, а Недела е неработен ден.

На пунктот во базата во Кисела Вода заради динамиката, работното време останува од Понеделник до Недела од 8,00 часот до 22,00 часот и наместо досегашните 8 шалтери, активни ќе бидат 2 шалтери за тестирање, без закажување.

Со прилагоденото работно време остануваме брзи, квалитетни со најприфатливи цени, димензионирајќи ги услугите според актуелните случувања и потребите на граѓаните и заедниците со најдостапна услуга и најраспространета мрежа во државата.

loading...

GO88 - Tải Go88 Club | Game bài đổi thưởng Go88 Club | Go88.Live - Thiên Đường Cờ Bạc Online go88 bị điều tra

game bài macao sunwin