(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

Никогаш нема да ја заборавам 2013 година, ја дочекав со татко ми за последен пат: Новогодишно со Костадин Костадинов, градоначалник на Струмица

Како градоначалник на општина Струмица, за новогодишната ноќ ќе ги посети сите дежурни служби во градот и ќе им ги честита празниците на луѓето кои ќе бидат на своите работни места. Со нетрпение ќе го чека раѓањето на првиот жител на општината во новата 2022 година. Костадин Костадинов се надева дека ќе остане време да ја прослави Новата година со својата Марија и блискиот круг пријатели, во домашен амбиент, со традиционалните новогодишни готвени јадења.

* Празничното расположение е околу нас, а покрај подароците и дружбите, неизбежно е да се посветиме себеси и да се преиспитаме како ни поминаа 365-те дена од годината. Кои се најбитните мигови на кои сте посебно горди и ќе ви останат во сеќавање?

– Секој ден од годината со себе носи различни случувања и моменти, секое со свое значење и важност. Со оглед на мојот работен ангажман, деновите се навистина исполнети и динамични и можам да кажам дека оваа 2021 година имав навистина многу случувања и мигови, за паметење. На професионално ниво, би го издвоил пратеничкиот мандат, како дел од македонскиот Парламент и секако – изборот за Градоначалник на Општина Струмица. Во таа смисла, посебно ми значат и ми се драги сите средби кои ги реализирав и активно ги реализирам со моите сограѓани од Струмица, посебно сега, за време на мојот мандат, кога заедно можеме да придонесеме повеќе за нашата Општина. На личен план, исклучително сум горд на вдомувањето на неколку кучиња кое го направивме заедно со сопругата Марија. Со помош на здружение од Гевгелија помогнавме згрижувачко семејство да најдат во Лондон. Овие, иако можеби малку на број, за мене лично се многу важни моменти од 2021 година.

* Што е она што го планиравте, но не успеавте да го реализирате и ви остана како празнина?

– По природа сум човек кој функционира со однапред дефиниран план. Таа матрица ја следам приватно, но и професионално. Верувам дека со правилно планирање, проценка на тековните случувања, адаптирање на секоја конкретна ситуација и соодветно дејствување со посветеност и плодотворност, планираното може секогаш да биде реализирано. Во тој поглед, во текот на изминативе 365 дена ги реализирав скоро сите оние помали и поголеми планови кои ми беа зацртани. Затоа, задоволен можам да констатирам дека за мене оваа година беше успешна. Секако, се надевам и верувам дека и идната 2022 година ќе биде исто таква!

Повеќе на Женски магазин

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven AnimeHeaven Naruto: Shippuden (Dub)

Bleach (Dub) Episode 363

watch anime dub Dragon Ball (Dub)

AnimeHeaven Redo of Healer Episode 11

sites to watch anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?