Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена
Сметките за струја ќе пораснат, ЕСМ понуди повисока цена
Парадата на гордоста во Скопје ќе започне со пристигнување на учесниците од 17:00 до 19:00 часот во паркот „Жена-борец“ (спроти Собрание на РСМ), потоа ќе има марш по улиците и концерт на стадионот на АРМ
Парадата на гордоста во Скопје ќе започне со пристигнување на учесниците од 17:00 до 19:00 часот во паркот „Жена-борец“ (спроти Собрание на РСМ), потоа ќе има марш по улиците и концерт на стадионот на АРМ
ВОЗИМЕ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР: 292 санкции за возачи што возеле пребрзо, 168 сообраќајни прекршоци во Скопје: 49 за пребрзо возење
ВОЗИМЕ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР: 292 санкции за возачи што возеле пребрзо, 168 сообраќајни прекршоци во Скопје: 49 за пребрзо возење
Бугарските барања се напад на македонската нација, смета Фуере
Бугарските барања се напад на македонската нација, смета Фуере
Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ
Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те јазици на ЕУ
Двајца загинати и 19 повредени во пукање во ноќен клуб во Осло
Двајца загинати и 19 повредени во пукање во ноќен клуб во Осло
КАЕВСКИ: Доста беа лаги од Мицкоски, да се извини и да ги поддржи државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Доста беа лаги од Мицкоски, да се извини и да ги поддржи државните позиции со Бугарија

Никој не се согласува со Левица – Села: Немам контакт со Апасиев

Ставовите на партијата Левица речиси никогаш не се совпаѓале со ставовите на албанските партии. Оваа партија сега е дел од новото мнозинство што го најавува Мицкоски, а останува дилемата дали Левица на Апасиев ќе биде дел и од владата. Кои се ставовите на албанските партии во врска со Левица.

„Јас ве прашувам што претставува Левица, се согласувате ли со нив? Воопшто не се согласувам. Значи не се согласувате со тоа што го застапуваат: Јас што кажувам. Тоа беше прашањето г. Села. Воопшто не се согласувам. Јас не се согласувам со нив, но доколку мене ме прашате…Но не кажувате дали имате нешто против или не. Кажав бре, не се ни дискутира такво нешто, јас кажав дека воопшто не се согласувам со тоа, ниту се дискутира за тоа.“, рече Села за тв 21

Села додаде дека никогаш не седнал на маса и немал контакти со Левица.

„На локално ниво не се прави, туку на централно? Јас никогаш не сум имал контакти со лидерот на Левица, или да седнам и да разговарам на некоја тема. Г. Мицкоски? Нормално со г. Мицкоски контактите што ги имама беа јавни. И кога прогласивме соработка но и во текот на кампањата имавме средба.“, рече Села.

Исто така и Арјанит Хоџа од Движење Беса пред две недели рече дека е против политиките на Апасиев кои ги нарече антиамерикански и антиалбански.

„Јас сега за прв пат кажувам дека ново парламентарно мнозинство и со гласови кои зависат од една партија како што е Левица која во својата програма има антиамерикански пристап, анталбански, ние не можеме да влеземе и да разговараме и не можеме да дозволиме таква власт која зависи од политичка партија која е деструктивна и која знаеме во кој правец ќе ја одведе државата.“, вели Хоџа.

Иако Африм Гаши седна на таа маса, ниту политиките на Алтернатива не се совпаѓаат со политиките на Левица. Дури откако се потпишаа за уривање на владата, еден пратеник кој сакаше да остане анонимен, за ТВ21 рече дека е измамен бидејќи не знаел дека дел од оваа иницијатива ќе биде и Апасиев.

loading...

Game bài thiên đường - Tải Go88 Club nhận code 200k bản hack go88 go88 gg

sunwin net