ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

Николоски од Стразбур: Утре се одлучува дали Русија ќе биде исклучена од Совет на Европа

Денес и утре, Парламентарното Собрание на Советот на Европа одржува итна сесија на која единствена точка е воeната агресија на Русија над Украина, а во текот на утрешниот ден, во пресрет на гласањето во однос на предлогот за активирање на член 8 во вечерните часови, се очекува обраќање да имаат пратениците.

Меѓу нив ќе биде и Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој во изјава за Фокус вели дека се очекува да се усвои заедничка позиција со која, како што посочува, ќе се побара активирање на членот 8 од Статутот на Совет на Европа, според кој, доколку Русија самата не истапи од членство, ќе биде исклучена.

–Исклучувањето на Русија е голем удар за неа и силна порака на останатите земји-членки дека воената агресија е најлошото нешто што може една држава да го направи. Никакви изговори и оправдувања не може да оправдаат војна – вели Николоски.

Тој додава дека Советот на Европа е основан во 1949 година на урнатините на Втората светска војна, со цел, нагласува Николоски, на Европскиот континент да овозможи соработка и основно почитување на човековите, јазичните и малцинските права, а страдањата од војната никогаш да не се повторат.

–Советот на Европа е толку значаен, што исклучувањето од членство може да се спореди само со иклучување од членство во Обединетите нации – објаснува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, кој воедно е и потпретседател на групата на Европската Народна Партија во Парламентарното Собрание на Совет на Европа.

Покрај него, во Парламентарното Собрание на Европа учествуваат и Дарко Каевски од СДСМ и Арта Биљали Зендели од ДУИ.

loading...

sites to watch anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime websites Record of Ragnarok

free anime online Tokyo Ghoul

AniWatch Dragon Ball Z (Dub)

ani watch World's End Harem

AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 34