Кондовски: Битола ќе добие “Шелтер центар” каде жените жртви на семејно насилство ќе бидат безбедни, ќе го трасираат и својот пат кон финансиска стабилност и независност!
Кондовски: Битола ќе добие “Шелтер центар” каде жените жртви на семејно насилство ќе бидат безбедни, ќе го трасираат и својот пат кон финансиска стабилност и независност!
ПОЛЕКА СЕ ДВИЖИМЕ КОН ЦЕЛТА: Вкупно се аплицирани 1.590.219 дози вакцини, ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани
ПОЛЕКА СЕ ДВИЖИМЕ КОН ЦЕЛТА: Вкупно се аплицирани 1.590.219 дози вакцини, ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот

Николов: Благодарност до штипјани, ќе ја оправдам вашата доверба, заедно ќе работиме за развој и напредок на Штип

Почитувани мои драги Штипјани, почитувани новинари, почитувани присутни овде на оваа победа.

Посебно ми е драго да им се заблагодарам на сите мои сограѓани, на сите учесници на овој изборен ден, во овој изборен процес, во оваа предвремена изборна кампања за градоначалник на Штип.

Во време на оваа Пандемија каде што повторно Штип и штипјани покажаа демократија, покажаа општествена одговорност и покажаа дека Штип ќе продолжи по патот на Европа, по патот на сигурните раце.

Денеска ние граѓаните на Штип покажавме и демонстиравме одговорност, покрај сите опструкции што ги имавме во овој предизборен молк ,нашите сограѓани денеска си го изгласаа новиот градоначалник на општина Штип и изгласаа дека Штип продолжува по демократскиот пат за европски и отворен град за сите наши деца.

Моите сограѓани денеска ми дадоа обврска којашто лично ја превземам за да го исправам градот пред предизвиците кои доаѓаат пред нас. Тоа се рамноправност, грижа, поддршка за секој еден граѓанин на оваа наша општина.

Покрај сите опструкции на ВМРО-ДПМНЕ со сите нивни подли опструкции, немајќи храброст да дадат против кандидат на нашата програма не успее да направат конструкции и опшструкции на нашиот сакан град Штип.

Затоа драги мои Штипјани и македонска јавност Штип продолжува во сигурни раце, продолжува по европскиот пат и Штипјани ќе имаат европски, отворен и безбеден град за што сите ние заедно ќе работиме

Ви благодарам на сите за поддршката, за несебичното работење овие три недели. Благодарм на сите другари коишто покажавме денеска дека можеме на еден безбеден и легитимен начин да избереме нов градоначалник на Штип, без опструкции, без насилство, и тоа е доказ дека во Штип ја вративме демократијата и продолжуваме уште посилно.

loading...

Website https://animekisa.in: Watch Gatchaman animekisa Episode 3 watch anime

Website https://animeflv.uk: Watch Seitokai Yakuindomo OVA animeflv Episode 8 animeflv

Cross Ange: Rondo of Angel and Dragon Episode 25

Youxia Zhanji Episode 1

Kissanimemx mystrikingly: https://kissanimemx.mystrikingly.com/

Readthedocs: https://readthedocs.org/projects/anime-flix/