Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА
БРАВО - Со отворање ретроспективна изложба и предавање донација од над 4 милиони денари на клиниката за детски болести одбележан 85-годишниот јубилеј на „Алкалоид“
БРАВО - Со отворање ретроспективна изложба и предавање донација од над 4 милиони денари на клиниката за детски болести одбележан 85-годишниот јубилеј на „Алкалоид“
Средба на вицепремиерот Димитров со естонски експерти за официјален почеток на проектот за поддршка на дигитализација
Средба на вицепремиерот Димитров со естонски експерти за официјален почеток на проектот за поддршка на дигитализација
Премиерот Заев прими делегација бизнисмени и градоначалници од Полска: Да го искористиме големиот интерес за соработка меѓу двете земји за добро на граѓаните
Премиерот Заев прими делегација бизнисмени и градоначалници од Полска: Да го искористиме големиот интерес за соработка меѓу двете земји за добро на граѓаните
КАКОВ НЕВЕРОЈАТЕН АВТОГОЛ - Мицкоски повторно пред избори оди кај Никола Груевски, неговиот шеф и главен финансиер, по пари и совети
КАКОВ НЕВЕРОЈАТЕН АВТОГОЛ - Мицкоски повторно пред избори оди кај Никола Груевски, неговиот шеф и главен финансиер, по пари и совети

Николовски бара поддршка од медиумите во борбата против корупцијата

Вицепремиерот за антикорупција Љупчо Николовски вечерва на Телма истакна дека не е точна констатацијата дека барале алиби за состојбите со перцепцијата на корупцијата. Тој побара поддршка во борбата против корупцијата од сите, пред се од медиумите.

-Очекувам максимална поддршка од најодговорните, еве од националните телевизии кои на некој начин се финансирале и од граѓаните. Сите имаат обврска да одговорат дали ќе се приклучат на овој пат. Спремен сум да работам и да се фокусирам чесно, искрено и одговорно. Ако како медиуми и сите вие мислите да ни дадете поддршка во тој правец да го трансформираме опшетството, ние сме подготвени. Нема сила што ќе не спречи да го одработиме тоа за што добивме мандат, а меѓу другото и борбата против корупцијата – рече Николовски.

Тој посочува дека наследиле лоши состојби во државата, но, како што нагласува, направен е голем напредок. Сепак, Николовски истакнува дека не може крупни промени да се случат преку ноќ.

-Сите ретроградни сили кои го влечеа општеството надоле се обидуваат традициски да ги блокираат процесите. Многу храбри одлуки се донесоа, имаме политичка генерација што оди напред, која сака да го трансформира општеството, но има сили кои се обидуваат да ги блокираат процесите. Не наследивме земја со средени состојби, туку изолирана земја, без слобода и демократија, со поклопено општество. Не може да очекуваме се што ќе замислиме дека ќе промениме преку ноќ и без работа – изјави Николовски.

loading...

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Watch Detective Conan Movie 21: The Crimson Love Letter Episode Full

Shadow Skill: Eigi Episode 26

Website https://animebee.to: Watch Appaga Piryohae animebee Episode Full gogoanime

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimelol/about

Recordsetter: https://recordsetter.com/user/gogoanimebe