СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
Средба Заев - Фон дер Лајен во Брисел: Идентитетски прашања не смее да бидат на масата за разговори, Европската комисија ќе се вклучи со уште посилен ангажман во барањето решение за старт на преговорите
Средба Заев - Фон дер Лајен во Брисел: Идентитетски прашања не смее да бидат на масата за разговори, Европската комисија ќе се вклучи со уште посилен ангажман во барањето решение за старт на преговорите
(ВИДЕО) АБЕ ЈАС И МАЈКА МИ НЕ СМЕ ВАКЦИНИРАНИ ЗОШТО ЛАЖЕШ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРА СО ВРСКИ - РЕВОЛТИРАН ОД ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП НИКОЛОВ ВЛЕТА ВО СРЕД ПРЕС НА ВМРО ДПМНЕ И ГО НАПРАВИ ЛОМ СИРОТИОТ ВМРОН!
(ВИДЕО) АБЕ ЈАС И МАЈКА МИ НЕ СМЕ ВАКЦИНИРАНИ ЗОШТО ЛАЖЕШ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРА СО ВРСКИ - РЕВОЛТИРАН ОД ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП НИКОЛОВ ВЛЕТА ВО СРЕД ПРЕС НА ВМРО ДПМНЕ И ГО НАПРАВИ ЛОМ СИРОТИОТ ВМРОН!
Заев и еврокомесарот Вархеји во Брисел: Идентитетот не може да биде причина за блокада на европските интеграции
Заев и еврокомесарот Вархеји во Брисел: Идентитетот не може да биде причина за блокада на европските интеграции

Николовски и ОО СДСМ Крива Паланка донираа телевизор и храна за Дневниот центар за лица со попреченост

Водени од мислата дека празниците се период на честитки, убави мисли и добри дела дел од функционерите при Општинската организација на СДСМ – Крива Паланка заедно со генералниот секретар на партијата и вицепремиер Љупчо Николовски денеска беа во посета на кривопаланечкиот Дневен центар за лица со попреченост каде донираа телевизор и новогодишни пакетчиња.

„Со големо задоволство, на дечињата во Дневен центар за лица со посебни потреби во Крива Паланка, денеска им предадовме скромна донација – нов телевизор со цел да ги подобриме условите за нивното слободно време. Им посакав добро здравје, сигурна и безгрижна нова 2021 година. Ја споделивме радоста за празниците и со неколку новогодишни пакетчиња за најмладите“ – порача Николовски при посетата.

За соработката и прифаќањето на оваа иницијатива Николовски им се заблагодари на менаџментот и вработените во Домот потенцирајќи посебна благодарност за нивната грижа за штитениците.
„Да помагаме секогаш кога можеме и да поттикнуваме, меѓусебната поддршка е човечка и македонска вредност“ – порача Николовски кој не прв пат се приклучува кон хуманитарните активности во Крива Паланка.

Во посетата на Дневниот центар каде беа врачени подароците беа претседателот на СДММ Марко Михаилоски и претседателот на ОО СДСМ Михаил Дејановски.
Во Домот се згрижени 22 дечиња без родители кои добиваат секојдневна поддршка и грижа.

loading...

WCOStream animes online: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 20 (https://wcostream.cc/m/Jbnz/ep-20)

AnimeTV go anime tv: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 20 (https://animetv.cc/m/Gyp/ep-20)