Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ

Николовски и ОО СДСМ Крива Паланка донираа телевизор и храна за Дневниот центар за лица со попреченост

Водени од мислата дека празниците се период на честитки, убави мисли и добри дела дел од функционерите при Општинската организација на СДСМ – Крива Паланка заедно со генералниот секретар на партијата и вицепремиер Љупчо Николовски денеска беа во посета на кривопаланечкиот Дневен центар за лица со попреченост каде донираа телевизор и новогодишни пакетчиња.

„Со големо задоволство, на дечињата во Дневен центар за лица со посебни потреби во Крива Паланка, денеска им предадовме скромна донација – нов телевизор со цел да ги подобриме условите за нивното слободно време. Им посакав добро здравје, сигурна и безгрижна нова 2021 година. Ја споделивме радоста за празниците и со неколку новогодишни пакетчиња за најмладите“ – порача Николовски при посетата.

За соработката и прифаќањето на оваа иницијатива Николовски им се заблагодари на менаџментот и вработените во Домот потенцирајќи посебна благодарност за нивната грижа за штитениците.
„Да помагаме секогаш кога можеме и да поттикнуваме, меѓусебната поддршка е човечка и македонска вредност“ – порача Николовски кој не прв пат се приклучува кон хуманитарните активности во Крива Паланка.

Во посетата на Дневниот центар каде беа врачени подароците беа претседателот на СДММ Марко Михаилоски и претседателот на ОО СДСМ Михаил Дејановски.
Во Домот се згрижени 22 дечиња без родители кои добиваат секојдневна поддршка и грижа.

loading...

Website https://gogoanime.be: Watch Toilet-bound Hanako-kun gogoanime Episode 12 gogoanime dororo

AnimeHeaven: Steins;Gate 0 (Dub) anime episode 23 online free at https://animeheaven.pro my anime heaven

Giovanni's Island Episode Full

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/animeflixnl

Gitlab redox-os: https://gitlab.redox-os.org/kissanimemx