АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

НИКОЛОВСКИ И СУГАРЕВСКИ: Градиме држава во којa виновните се казнуваат, а праведните напредуваат! Во оваа борба – недопирливи нема!

При денешната посета на граничниот премин Деве Баир со директорот на Царинската управа, Горан Сугарески ја потврдивме заедничката заложба – зајакнување на соработката помеѓу сите надлежни антикорупциски институции, заедничко дејствување и здружување на капацитетите во ефикасно сузбивање на корупцијата и криминалот!

Тука сме за да работиме во служба на граѓаните и државата! Со навремена и професионална работа и влог на сите инволвирани институции го зајакнуваме системот и ја водиме корупцијата до степен на неисплатливост!

На граничниот премен Деве Баир, денес со заменикот на Претседателот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски одржавме работна средба во насока промоција на отворената царинска линија за пријавување на корупција и Планот за борба против корупција.

Борбата со корупцијата и криминалот подразбира активна вклученост и соработка од сите надлежни антикорупциски институции. Важна алатка во овој процес е навремено откривање и казнување. За оваа цел особено е значајно континуираното собирање и информации од учесниците во царинските потапки со давање на гаранција на анонимност, преку отворената бесплатна царинска линија 197, која се одвива преку криптирана апликација пришто е невозможно да се избришат или променат записите во неа.

Дополнително, Царинската управа се стреми кон автоматизација и дигитализација на процесите и намалување на личниот контакт помеѓу царинските службеници и граѓаните.
Сметам дека клучните принципи и вредности кон кои сите ние треба да се стремиме се владеење на правото, еднаквост, професионалност, одговорност, чесност, транспарентност, достапност и доверливост, кои треба да обезбедат високо ниво на доверба во јавноста, одржување и развој на организационата култура.

loading...

Website https://wcostream.cc: Watch Haikara-san ga Tooru Movie 2: Hana no Tokyo Dai Roman wcostream Episode Full watch anime online

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

Website https://animeflix.nl: Watch Alice or Alice animeflix Episode 12 animeflix given movie

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Reddit: https://www.reddit.com/user/gogoanimelol

About: https://about.me/animefreakws