Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод

Николовски: Имавме 17.000 проекти – по конгресот ќе видиме колку градоначалниците реализирале и така ќе ги селектираме за уште еден мандат

Љупчо Николовски, генералниот секретар на СДСМ вечерва е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21. Со Николовски дебатираме на различни теми, а неизбежна тема се и престојните локални избори.

Николовски истакна дека кандидатите за градоначалници ќе бидат одбрани по реализирање на ветувањата дадени на минатите локални избори.

„СДСМ е фаворит на локалните избори кои следат, воведовме Мерит систем преку кој ја следиме работата на градоначалниците, ја мотивираме, бараме почитување, бараме почитување кодекс на однесување, и на ниво на влада секогаш кога кодексот е прекршен, реагираме. Без оглед на кого станува збор. Така и во рамки на партијата го градиме тој систем, го мериме учинокот на градоначалниците, реализирање на ветувањеата. 17 илјади проекти имавме ветено на претходните избори, така да после конгресот ќе биде отворена постапката и тука ќе се исфилстрираат најдобрите кандидати за градоначалници.

Ќе имаме анкети за секоја општина, но системот дигитален има можност да го анкетираме целокупното членство да каже кој е најдобриот кандидат во секоја општина. И верувам дека ова со отворени листа ќе успее, навистина да ги одбереме најдобрите луѓе. Не да задоволиме лични апетити, сега ќе поставиме високи критериуми за да може да се најдете на листа на кандидат за советник. Целосно сме отворени за разговор за било кого, и тоа е рецептот на успешноста“, рече Николовски.

loading...

GoGoAnime gogoanime reddit: Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 4

AnimeTV anime tv demon slayer: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13 (https://animetv.cc/m/8NQe/ep-13)