(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките

НИКОЛОВСКИ: На денешната владина седница го усвоивме Предлогот за изменување и дополнување на Законот за финансиската полиција

Ljupcho Nikolovski

Борбата против организираниот криминал и корупција е во фокусот на оваа Влада и мој приоритет.
На денешната владина седница го усвоивме Предлогот за изменување и дополнување на Законот за финансиската полиција.

Статусот на финансиските полицајци го усогласуваме, односно го изедначуваме со овластените службени лица вработени во МВР, кои согласно Законот за кривична постапка ја сочинуваат правосудната полиција.

Ги зајакнуваме капацитетите на Управaта за финансиска полиција посебно во делот на спроведувањето на посебните истражни мерки.
Овозможуваме подобри услови за понатамошно унапредување на постоечкиот кадар, го зголемуваме бројот на вработени и воведуваме нови позиции.
За прв пат ќе имаме координатор за јавно обвинителство и соработка со правосудна полиција.

Вршиме усогласување на Законот за финансиска полиција со Законот за следење на комуникациите и Законот за вработените во јавениот сектор.
Битката против корупцијата и криминалот ја водиме на сите нивоа, и овие законски измени се важна алка која значително ќе придонесе.

loading...

Website https://kissanime.mx: Watch Gash Bell The 1st Movie: Unlisted Demon kissanime Episode Full kissanime closed

ANIMEFLIX: Moonlight Mile 1st Season: Lift Off (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix app ios

Banner of the Stars (Dub) Episode 13

Moriarty the Patriot (Dub) Episode 11

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimelol

Balatarin: https://www.balatarin.com/users/animefreakws