(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

НИКОЛОВСКИ: Откупот на тутунот за реколтата за 2021 година, помина во најдобар ред, исплатени се 99% од средствата на тутунопроизводителите, откупени се 18.700 тони тутун.

📌На денешната средба со тутунарите во Радовиш отворено и искрено ги отворивме сите теми, слушнавме предлози идеи и сугестии се со цел заеднички да одговориме на сите предизвици во оваа исклучително тешка година, предизвикана од светската економска криза.
📌За прв пат оваа година воведуваме поддршка наменета за тутунарите за набавка на опрема за производство на тутун преку Програмата за рурален развој. ✅Зелената нафта, редовната навремена и неселективна исплата на субвенциите се само дел од мерките и политиките зад кои оваа Влада исправено стои.
✅Ставаме на располагање 7000 нови хектари земјоделско земјиште на земјоделците.
Продолжуваме да се грижиме за секој сектор, преку развојни мерки го поддржуваме производството на тутун, и го слушаме гласот на тутунарите.

loading...

anime gogo. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

SK8 the Infinity Episode 3

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

sites to watch anime GoGoAnime Tokyo Revengers

gogoanimeio BANANA FISH

GoGoAnime Record of Ragnarok Episode 12